Esileht » Uudis » Uudised »

Konsistoorium sõlmis lepingu laste- ja noorteorganisatsiooniga

20.10.2004 | | Rubriik: Uudised

12. oktoobril allkirjastati Laste- ja Noorsootöö Ühenduse (LNÜ) ning EELK Konsistooriumi vahel leping, mis sätestab mõlemapoolsed õigused ja kohustused. Lepingus on kirjas ka üksteise kaasamise reeglistik koostööprojektides.
Konsistooriumi nimel kirjutas lepingule alla peapiiskop Jaan Kiivit, LNÜd esindas septembris uueks juhatuse esimeheks valitud assessor Jaan Tammsalu. Piduliku tseremoonia järel tervitas asjaosalisi ning külalisi lastetöö assessor Andres Põder, kes pidas sellist koostöölepingut väga oluliseks.
LNÜ noortetöö spetsialisti Mari-Ann Oviiri sõnul lisab lepingu sõlmimine tõsidust mõlemale poolele. «Minul poolte osas kahtlusi muidugi ei ole,» selgitas ta, «kuid me sõlmime kokkuleppeid ju tuleviku jaoks.»
Lepingu allkirjastamise tunnistajate hulgas olid lisaks ühenduse 37 juriidilisest isikust liikme esindajale külalised Rootsist Sigtunast. Mari-Ann Oviiri sõnul oli nende hulgas õppejõudusid, kelle eestvedamisel hakatakse järgmisel aastal praktilist koostööprojekti läbi viima. Projekti raames õpivad nii rootsi kui ka eesti noorsootöötajad tundma olukorda mõlema riigi kirikutöös.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)