Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Konsistoorium ei soovi sõjameeste bareljeefi Olevistesse

30.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

 

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Konsistoorium ei soovi, et Eesti Rindemeeste Ühendus (ERÜ) paigutaks Tallinna Oleviste kirikusse mälestusbareljeefi Teises maailmasõjas hukkunud Eesti meestele.

Oktoobris teatas konsistoorium istungi otsuse protokollile viidates, et nad ei toeta bareljeefi paigutamist Oleviste kirikusse, ütles ERÜ juhatuse esimees Ilmar Haaviste BNS-ile.

Tema sõnul on Saksa armees, Punaarmees ja Soome sõjaväes võidelnud eestlaste mälestusele pühendatud bareljeefist ära öelnud ka Tallinna Jaani kirik, Kaarli kirik ning Metodisti kirik.

Teisipäeval kaitseministriga kohtunud Haaviste kinnitas, et Jaak Aaviksoo toetas mälestustahvli paigutamist mõnda Tallinna kirikusse ja soovitas jätkata Oleviste kirikuga läbirääkimisi kogudusele kingitava teisaldatava bareljeefi paigutamiseks kiriku siseseinale.

"Kaitseministri soovitusel peaks Oleviste kogudus selgitama konsistooriumile, miks selline mälestuse jäädvustamine kirikus oluline on," sõnas Haaviste.

Pronksist bareljeef kujutaks kolme Soome, Punaarmee ja Saksa armee mundris Eesti sõdurit, kelle kätest hoiab kinni ema. Sõdurite vormidel pole sõjaväelisi tunnusmärke.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)