Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kolmsada õppetundi Piibli erinevatest raamatutest

25.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Kolm kuud piibliõpet Soome talves. Erakogu
Kahel EELK liikmel oli võimalus osa võtta kolmekuulisest piibliõppekursusest Soomes.

Jaanuari lõpus juhtusin nägema Eesti Kirikus kuulutust, et misjonikeskuse kaudu on võimalik kandideerida stipendiaadina Soome Karkku evangeelsesse kooli piiblikursusele.
Minul oli see soov olemas. Mu pere oli asjaga päri ja nii sai asjaajamisega alustada.
Oli selline meie jaoks õnnelik olukord, et kahele kohale kandideeris kaks inimest. Vaja läks arstitõendit ja tervisekindlustust ning paki asjad ja sõida kohale.
Olime kaks pensionäri Eestist: Aadu Alt Virumaalt ja allakirjutanu Tartust. Piiblikursuse grupis oli 15 inimest, peale soomlaste ja kahe eestlase veel Soomes elav Sudaanist pärit luterliku koguduse pastor. Koolis toimuvad piiblikursused kevadel ja sügisel juba  palju aastaid, aga eestlasi kaasati esimest korda.
Keeleprobleem muidugi oli, Aadul vähem ja minul rohkem, aga loengutel sai hakkama, eesti- ja soomekeelne Piibel laual, piltlikult öeldes seitse sõnaraamatut käepärast ja 200% tähelepanu. Kerge polnud, aga oli väga huvitav ja kasulik. Ja kui ma arvasin, et saan soome keele selgeks, siis ei saanud ühtigi. Küll aga kasvasin vaimus ja olen selle eest tänulik.
Meie põhiõppejõud olid Erkki Koskenniemi ja Matti Rusama, lisaks veel kolmteist suurepärast lektorit. Tunnistusel seisab, et kokku kuulasime kolmsada õppetundi Piibli erinevatest raamatutest. Päris aukartust äratav endalegi!
Sama kooli ruumides toimusid nädalavahetustel SLEY (Suomen Luterilainen Evankeliumiyhdistys) misjonitöö kursused. Saime osa selliste suurepäraste pastorite nagu Ville Auvineni ja Pekka Huhtineni etteastumistest.
Minu arvates oli Püha Vaim kõik need kolm kuud meie üle, kogesime palju hoolivust, sõbralikkust ja ühtekuuluvust. Meie ümber helises aina muusika, kas laulsime ise või laulis gospelbänd ja mitmel korral koguni Pekka Simojoki.
On, mida mäletada: ilusat Soomemaad, puhast loodust, soome kristlastest sõpru. See oli Jumala kingitus. Soovitan kõigil järgmine kord julgelt kandideerida, infot vaata lähemalt www.keokarkku.fi .
Lea Raichmann

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)