Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kolga-Jaani organisti ametirõivad

05.10.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Grete Maipuu (19), Kolga-Jaani koguduse liige, kes 2007. aasta kevadel Tallinna kunstigümnaasiumi lõpetas, oli märganud, kui kõhe on kirikus orelit mängida, eriti kevadsuvel.

Jaheda sügise hakul: organist Mari Tooming koos Grete Maipuuga. Foto: Andres Kaup

Inimesel, kelle mäng ometi kõiki kuulajaid innustab, peavad olema head töötingimused! Gümnaasiumi lõputööks valis ta organisti ametirõivaste valmistamise – armsa õlgu katva pleedi ja ilma näpuotsteta sõrmikud – sooja tooniga valgest kohevast villasest lõngast. Kaunistuseks on tagasihoidlik muster Kolga-Jaani vöökirjadest, millele on lisatud pärltikand.
23. septembri peajumalateenistusel käis Grete neid organist Mari Toomingale isiklikult üle andmas.
Juune Holvandus

9 kommentaari artiklile “Kolga-Jaani organisti ametirõivad”

 1. Külaline ütleb:

  Tore, kui ka organistidele mõnigi taipas mõtelda, sest orelimäng kirikus ja veel külmas ruumis on raske töö ja ei tasu arvata, et mida need organistid ikka rasket kirikus teevad. Loodan, et ka kirikumuusiku tööd hakatakse hindama.

 2. Külaline ütleb:

  Harjutamine teeb meistriks. Kui Venemaaga sõjaks läheb, siis saab teha niisuguseid kahe sõrmega labakuid, et saaks püssi lasta.

 3. Külaline ütleb:

  Eelnevale kommijale nii palju, et siin pole midagi naljakat! Kes pole külmas kirikus orelit mänginud võib selliseid nalju teha. Ja pealegi loodan, et ei tule kunagi sõda Vanemaaga.

 4. Külaline ütleb:

  Ja mis siis siia organisti ametriietus puutub? On ka meesterahvaid organiste.

 5. Külaline ütleb:

  aga kenadele tüdrukutele külge löömiseks tuleb neid ju ikka natuke patsist sikutada.

 6. Külaline ütleb:

  vaata pilti!

 7. Külaline ütleb:

  Eesti Kiriku toimetus EI TOHIKS SELLISEID KOMMENTAARE LUBADA, KUS KEDAGI LOLLIKS NIMETETAKSE!!! Arvan, et mina kirjutasin asjaliku kommentaari eelnevalt, kui keegi peab ka kiriku organiste lolliks… noh mul pole siis sõnu!

 8. Külaline ütleb:

  seda, et pildil on kenad tüdrukud, seda ei tohi ka enam öelda!

 9. Külaline ütleb:

  Vïb kyll vaadata ilusaid tudrukuid pildi peal (ja mitte ainult pildi peal!), kuid kedagi lolliks pidada, nagu eile oli (tore, et too komenttaar toimetuse poolt eemaldati. Ei ole naljakas sugugi, kui tehakse nalja kirikumuusikute kohta, kes mängivad kylmades kirikutes. Igatahes tore tegu ja see artikkel. Kimmentaarid peavad teemakohased olema!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)