Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kolga-Jaani kabel saab maalitud risti

18.06.2008 | | Rubriik: Uudised

Täna õhtul pühitsetakse Kolga-Jaani kabelis Jüri Arraku maalitud rist, millel kujutatakse ristilöödud Jeesust.
Risti on kunstnik maalinud spetsiaalselt Kolga-Jaani kabeli jaoks. «Tutvusin Kolga-Jaani koguduse õpetaja Ants Toomingaga, pikemas jutuajamises sündis soov midagi sellele kirikule kingituseks maalida,» ütles kunstnik Eesti Kirikule. Jüri Arrak hindab kõrgelt Kolga-Jaani koguduse kunagist õpetajat Villem Reimanit ja tema isamaalisi hoiakuid. «Kolga-Jaani on ju tugevasti seotud eesti vaimsuse ja usuga,» toonitab Arrak. 
Kui kunstnik Kolga-Jaanis maali tulevase asukohaga kiriku kõrval kabelis tutvumas käis, sõlmiti kokkulepe, et kogudus laseb valmistada etteantud mõõtude järgi puidust risti, millele kunstnik maalib. Täna pühitsetava maali keskel on Jeesuse nägu, Messia ristisurma tuletavad meelde kolm suurt sepistatud naela. «Maal asetseb inimese näo kõrgusel,» selgitas kunstnik Arrak. «Loodan, et kabelisse tulnul, kes esmalt näeb siin kirstu lahkunuga, midagi jõnksatab, ta märkab ristil Kristust ja mõtleb siis meeleparandusele.»
Kabeli võlvlael on teinegi Arraku vastne taies: puidule kinnitatud lõuendil silm, mis vaatab alla inimeste peale.
Jüri Arraku maale saab Viljandimaal näha ka Halliste kirikus, kus altarit kaunistab «Kristus» ning kiriku seina maal «Püha Anna Maarjaga». «Viljandimaaga pole mul mingit isiklikku seost, maalide sattumine sinnakanti on puhas juhus ja seotud isiklike kontaktidega sealsete õpetajatega,» ütles kunstnik paar päeva enne pidulikku sündmust Eesti Kirikule.
Kolga-Jaani kabeli maalid pühitsetakse täna kell 19.
Lea Jürgenstein

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)