Esileht » Uudis » Esileht »

Kokkulepe kiriku ja muusikute vahel sõlmitud

01.04.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

22. märtsil kirjutati alla koostööleping EELK Kirikumuusika Liidu (KML) ja kirikuvalitsuse vahel. Aastakoosolekule kogunenud kirikumuusikud heitsid pilgu möödunule ja tegid tulevikuplaane.
Assessor Tiit Salumäe sõnul loodi koostöölepingu allkirjastamisega pretsedent. «See on tähtis,» ütles Salumäe, «sest lepinguga reguleeritakse mõlemapoolsed hoiakud.» Koostööleping, mis sätestab kiriku ja muusikute vahelised suhted, on eelnevalt läbi käinud Kirikukogu otsustusahela ning selle poolt heaks kiidetud.
«Kirikuvalitsus käsitleb Kirikumuusika Liitu antud alal keskse organina ja tagab oma eelarvest finantseerimise,» selgitas Salumäe lepingu põhimõtteid.
Jälg ajalukku
Tiit Salumäe sõnul on kirikumuusikute aruanded iga aastaga paremaks läinud. «On oluline, et aruanded tehtaks korralikult, kuna see on ainuke jälg, mis jääb ajalukku,» ütles ta. Salumäe arvates on liit kriisist üle saanud ja kirikus töötab palju noori organiste. Ta leidis ka, et liturgilise komisjoniga koos korraldatud seminarid on kirikumuusikatöö arendamisele palju kaasa aidanud.
Kiriku järgneva kuue aasta arengukavas on kirikumuusikutel keskne roll, sest palju räägitakse jumalateenistuse kvaliteedi tõstmisest ning see tähendab eelkõige koostööd kirikumuusikute ja teoloogidega.
Ebakindlusest riikliku koostööni
«Kuigi Kirikumuusika liit ei olnud alguses oma osas kindel,» ütles Salumäe, «on nad tänaseks väga head tööd teinud.» Koostöö kirikumuusikute ja õpetajate vahel on assessori arvates kasvanud, kuid igal pool ei ole suhted rahuldavad.
KML järgmiseks tõsisemaks ülesandeks on ettevalmistus 2005. aastal Tartus toimuvaks laulupäevaks.
Jätkuvalt tehakse tööd kutsekategooriatega ja riiklikul tasemel on peetud läbirääkimisi kirikumuusikute töö atesteerimise üle. KML juhatuse esimees Piret Aidulo ütles, et sel juhul peab kiriku kui tööandja ning riigi vahel kõik kooskõlas olema. Täpsemaid jutuajamisi nimetatud vallas jätkatakse pärast pühi.
Kristel Neitsov

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)