Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kohus mõistis Narva koguduselt ehitusfirmale välja 531 000 eurot

06.05.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Tartu ringkonnakohus jättis eilse otsusega muutmata maakohtu otsuse, millega peab Narva Aleksandri kogudus maksma ehitusfirmale Eviko 531 000 euro, kogudus ei kavatse otsust riigikohtus vaidlustada.

Ringkonnakohus jättis muutmata Viru maakohtu mullu 9. oktoobril langetatud otsuse, mille järgi peab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Narva Aleksandri Kogudus maksma ASile Eviko alusetu rikastumise teel saadud 132 244,13 eurot, viivise 47 624,01 eurot ja garantiikirjast tuleneva võlgnevuse 351 514,07 eurot.

Eviko teatel üritas ettevõte võlaküsimust kogudusega korduvalt kohtuväliselt lahendada kuni 2011. aastani ning kuni selle ajani tunnistas koguduse juhatuse liige ja kirikuõpetajaVillu Jürjo võlgnevust ning lubas võla tasuda. Seoses hagi aegumistähtaja lähenemisega pöördus ehitusfirma 2011. aasta lõpus kohtusse.

Kohtus asus Jürjo võlasuhteid eitama, nimetades hagi väljapressimiseks. Nii Viru maakohus kui Tartu ringkonnakohus tuvastasid, et kirikuõpetaja väited ei pea paika ehk kogudus on laenu saanud ja seda kasutanud.

Kirikuõpetaja Villu Jürjo tegevuse suhtes viis EELK 2013. aastal läbi revisjoni. Tänaseks on Jürjo koguduse juhatuse liikme kohalt tagasi kutsutud ja praegu juhib kogudust Viru praost Peeter Kaldur.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)