Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Kohtusid usuõpetajad

21.08.2002 | | Rubriik: Esileht, Uudised

16. augustil kogunes Pärnu-Jaagupi kirikla hubasesse saali üle paarikümne usuõpetaja.
Usuõpetajate Liidu esimehe Pille Talvari kaheteistkeelse kitarri saatel lauldud vaimulik laul ning majaperemehe rollis Pärnu-Jaagupi õpetaja Urmas Viilma lausutud palvesõnad juhatasid sisse esimeste usuõpetajate päevade esimese ürituse, heal tasemel lõunasöögi.
Ettekanded ja üllatused
Päev algas kavavälise üllatusega: Ruudi Leinus Eesti Kirikute Nõukogust tutvustas telesarja «Ajalik ja ajatu» põhjal valminud videokomplekti, mis on mõeldud õppevahendiks koolidele. Mõni nägusasse pappkasti pakitud komplekt leidis kohe ka uue omaniku.
Margit Hein tutvustas Tallinna Püha Vaimu kiriku juures tegutsevat Balthasar Russowi Ühingut ja selle pakutavaid kirikut ja keskaega tutvustavaid õppeprogramme. Ühingu koostatud skeemi järgi tutvustati ka Pärnu-Jaagupi kirikut: Jaanus Torrim pillide kuningat orelit, Urmas Viilma rääkis tõestisündinud lugusid ja legende Pärnu-Jaagupi kirikust, Tiiu Haas viis kõrgesti koolitatud teoloogid pärlitikandi valmistamisest hasarti.
Religiooniõpetuse suuremaks ülesandeks on õppekavade uuendamine. TÜ usuteaduskonna õppejõud mag Pille Valk pidas ettekande senise töö põhimõtetest, seejärel suunduti õppekava aruteluks rühmadesse.
Õhtusse mahtus veel üllatus, Haapsalu Püha Johannese koguduse pühapäevakooli näitetrupi rahvalauludel põhinev evangeeliumi esitus, millele järgnes õhtupalvus. Oma muredest ja rõõmudest räägiti öösel lõkke ümber.
Tuleval aastal jälle
Laupäeval sai osaleda Tähti Karro ja Urmas Viilma kirikut tutvustavates näidistundides algklassidele ja gümnaasiumile ning vaadeldud tunde analüüsida. Rühmatööde kokkuvõtetes tõdeti, kui oluline on selgitada, mida täpselt peaksid õpilased religiooniõpetuse tundides omandama. Ettekanded lõpetas Urmas Viilma kokkuvõte usuõpetajate õigustest. Päevadel osalejaid jäi saatma ühine palve, südamlikud soovid ning veendumus sündinud traditsiooni jätkamise vajalikkusest.
Toomas Jürgenstein

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)