Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kohtumine Soome Instituudis

12.11.2008 | | Rubriik: Teated

Soome tuntud ja armastatud raadiohääl ja erudiit HANNU TAANILA esineb Tallinnas.
Kolmapäeval, 19. novembril kell 17 esineb Soome Instituudis (Harju 1, Kirjanike Maja II korrus)  Hannu Taanila. Kohtumisel tuleb juttu orelimuusikast ning orelitest üldse ja Soome omadest eraldi.
Kauaaegne YLE raadiotoimetaja Hannu Taanila on väga mitmekülgne inimene, kes on «tuntud oma kõneosavuse, orelimuusikahuvi ja -tundmise ning vasakpoolsuse poolest». Tegemist on särava isiksuse, suure erudiidi ja suurepärase esinejaga, keda Soomes tuntakse ja armastatakse.
Retoorika asjatundja Juhana Torkki peab Hannu Taanilat parimaks soomlasest jutupuhujaks, kelle esinemine stimuleerib kuulaja mõistust ja fantaasiat. Inimesena on Taanila paljude arvates melanhoolik, kes on võtnud oma südameasjaks parandada nõrgemate ja vaesemate elu ning neile kaasa tunda. «Kloun, kelle maskile on joonistatud pisar,» kõlab üks iseloomustus.
Taanila esinemise ülesehitust on võrreldud muusikateosega, nagu sümfoonia puhul, nii alustab ka Taanila sissejuhatava teemaga ning arendab erinevaid teemasid neid osavalt põimides ja sulandades, kuni lõpuks need finaalis kokku võtab. Sageli ootamatult. Ärge jätke kasutamata võimalust seda suurepärast esinejat kuulda ja näha saada.

Maimu Berg

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)