Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kohtumine peapiiskopikandidaatidega

01.10.2014 | | Rubriik: Uudised

Konsistooriumi avalike suhete spetsialist Arho Tuhkru kutsub vaimulikke ja koguduste teisi töötegijaid esmaspäeval, 6. oktoobril Põltsamaa kiriklasse kohtumisele peapiiskopikandidaatidega.
Kohtumine algab keskpäeval ja korraldaja sõnul on sinna oodatud kõik vaimulikud, kindlasti aga need, kes novembris kirikukogul uue peapiiskopi valimistel osaleda ei saa. Ent just sellel kohtumisel saaksid nad lähemalt kuulda tulevase peapiiskopi mõtteid kirikut puudutavatel teemadel, osutugu siis valituks kas Joel Luhamets, Tiit Salumäe, Ove Sander, Marko Tiitus või Urmas Viilma, kes seati kandidaatidena üles kevadistel sinoditel.
Kohtumise juhatab sisse ja avapalvuse peab kohalik õpetaja Markus Haamer, misjärel saavad enda tutvustamiseks sõna kõik viis kandidaati. Debati keskmes on kiriku vara: mida arvavad kandidaadid vaimu-, inim-, ühis-, vana-, raha- ja pahavara kohta. Lahtiseletatult kõneldakse karjaseametist, teoloogiast, vaimulike haridusest, töötegijatest, riigi ja kiriku suhetest, oikumeeniast, kirikuhoonetest ja palkadest, investeeringutest, aga ka sellest, kas on ja siis mis on kirikus kui organisatsioonis selgelt muutmist vajav. Muidugi jääb midagi ka vabavarana kohapeal küsimiseks, selgitamiseks, avastamiseks.
Laia teemaderingi ja kohtumiseks kavandatud kolme tundi arvestades ei saa vastused olla eriti põhjalikud, ent seda enam on need ilmselt läbi mõeldud ja peaksid andma hea kokkuvõtte peapiiskopiks kandideerijate mõtetest ja kujutlusest luteri kiriku olukorrast ja suhetest eri tasandi partneritega.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)