Esileht » Uudis » Uudised »

Kogutakse annetusi Edgar Hargi portree tarvis

08.10.2003 | | Rubriik: Uudised

8. oktoobril möödub 95 aastat Edgar Hargi sünnist.
Konsistoorium on kutsunud üles tegema annetusi, et peapiiskop Hargi portree võiks viimati kunstnik Aapo Puki poolt valminud Alfred Toominga ja Kuno Pajula portreede kõrval üles seatud saada.
Edgar Hark teenis Tudulinna, Mustvee, Lohusuu, Torma ja Tallinna Kaarli kogudust; teenis EELK-d peapiiskopina 1978. aastast kuni surmani 1986. aastal.
EELK XXVI Kirikukogul Tartus 23. aprillil 2002 võeti vastu pöördumine, millega pandi alus kirikujuhtide mälestuse jäädvustamisele selle läbi, et paigutada konsistooriumi saali seintele portreed neist meestest, kes Jumala kutsumisele ja kiriku valikule kuulekaina seisid kirikujuhi ametis. «Oma vaimulike juhatajate meelespidamine ja nende mälestuse jäädvustamine on olnud paljudele kogudustele otse auasjaks ning õpetajate pildid käärkambri või pastoraadi saali seinal aitavad uutelgi põlvkondadel tänu ja austusega meenutada neid Jumala tööriistu, kelle ustav ja ennastsalgav töö on rajanud ja kindlustanud alust, millele meie võime ehitada», on read pöördumises.
Koguduste juhatusi, õpetajaid ja koguduseliikmeid kutsuti üles toetama annetustega kirikujuhtide mälestuse väärilist säilitamist. Annetusi saab üle kanda EELK Konsistooriumi kontole 10052030734009 Ühispangas või 221002160604 Hansapangas, lisades märksõna «Piiskoppide portreed».
Seni on Edgar Hargi portreefondi laekunud 8431 krooni.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)