Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogumikud Türi ja Käru koguduse elust

14.09.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Seoses väärikate juubelitega on Türi ja Käru kogudus andnud välja brošüürid kiriku ja koguduse elust.

Kogumike «Türi kirik ja kogudus 690» ning «Käru kirik 150» koostajaks on Järva praostkonna vikaarõpetaja Andres Tšumakov.

«Asi algas sellest, kui me möödunud aastal tähistasime Käru kiriku katuse- ja tornitööde lõppu. Toona sai nuputatud, kuidas neid inimesi tänada, kes nii majanduslikult kui moraalselt remonditöid toetanud on,» räägib Tšumakov.

«Ilus kink on see, mis sa ise teinud oled, ja hea kink on ju alati raamat. Otsustasimegi tookord kokku panna lihtsa, A4-formaadis väljaprinditud spiraalköites materjali katuse saamisloost, sekka ka natuke Käru kiriku ajalugu.»

Et vihik sai kingitud ka Järva praostile Teet Hanschmidtile, tekkis viimasel idee midagi sarnast ka Türi kiriku peatse juubeli tarvis välja anda. Türi koguduse liige ja Türi kiriku ajaloost diplomitöö koostanud Tšumakov oli ettepanekuga päri. Lisaks kasutas viimased kolmteist aastat Käru kogudust teeninud vaimulik juhust ning koostas samalaadse kogumiku ka Käru kiriku 150. aastapäevale mõeldes.

«Olen 1993. aastast korjanud kõikvõimalikke väljavõtteid Türi ja Käru kiriku ning koguduse ajaloost ja seepärast ei olnud kogumike koostamine üldsegi keeruline. Olgu see väike tunnustus ka Nõukogude ajal teeninud õpetajatele, keda meie hulgas enam pole. Inimesed vajavad oma töö eest ikka kiitust, seega pole võib-olla vale neile ka tagantjärele väike tänukummardus teha,» nendib Tšumakov.

Lisaks Türi ja Käru kogudust teeninud vaimulike tutvustusele leiab brošüüridest huvitavat fotomaterjali, vanu ning põnevaid fakte ja lugusid koguduse elust, aga ka tänapäeva ettevõtmiste ja koguduse töötegijate kohta.

Kogumike väljaandmist toetasid Eesti Kultuurkapital ja mitmed eraannetajad, kelle nimed on üllitistes ka ära märgitud. Väljaande omahinnaks kujunes veidi üle neljakümne krooni ning tiraažiks Türi kirikut ja kogudust tutvustaval brošüüril 800 ja Käru kiriku juubelikogumikul 300 eksemplari.

Merje Talvik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)