Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Koguduste väljaandeid

14.01.2009 | | Rubriik: Kultuurielu

Aasta lõpus ilmuv Kuressaare Laurentiuse koguduse ajakiri Kodukirik (2008) kannab numbrit 11. Mahukas 48-leheküljeline ajakiri annab täieliku pildi ühe koguduse elust talituste ja töövaldkondade kaudu, puudutades samas ka olulisi üldkiriklikke (arengukavast, ristimisaastast) ja riiklikke teemasid (Eesti Vabariik 90).
Valimised on selle aasta märksõna EELKs. Lugejatele selgitatakse seda protseduuri. Et pühakoda on pikemat aega remondis, selgitab õpetaja remondi käiku. Koguduse liikmed saavad ülevaate ka majandusasjadest.
Juhtkirjas soovib koguduse õpetaja Anti Toplaan, et uut päeva alustades mõtleks igaüks sellele, kuidas anda oma panu Jumala abiga riigi ja kodukiriku ülesehitamisel.

Scripta Annalia (2008) kogub kokku Lääne praostkonna aastakirjad, mis «aitavad lugejal mõista, millega meie praostkonna kogudused tegelevad ja mille poole püüdlevad», kirjutab praost Tiit Salumäe juhtkirjas. Igal kogudusel on oma lehekülg, lisaks antakse selgitusi jumalateenistuse uuendusest, valimistest, Eesti Vabariigi juubeliaastast jm. Portreeloo koorijuht Sirje Kaasikust on kirjutanud ajakirja toimetaja Lehte Ilves. Väljaandja Lääne praostkond, koostaja Tiit Salumäe.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)