Esileht » Online » Online artiklid »

Kogudust ähvardab suurest summast ilmajäämine

09.07.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Halliste kogudus võib katuse parandamiseks antud toetusrahast ilma jääda, sest kuigi ehitaja on tasu kätte saanud ja katus peaks lepingu järgi juba valmis olema, pole töö veel alanudki.

Halliste koguduses õpetajana teeniva Kalle Gastoni peas liiguvad muremõtted. Augustiks peab ta katuse remondi lõpetamise kohta esitama dokumendid, et põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) 164 000 krooni toetust saada. Paraku pole parandustöö veel alanudki, ehkki kogudus maksis selle eest ehitusfirmale juba mullu novembris 100 000 krooni.

Enam kui 180 000 krooni nõudvat remonti on lubanud 90 protsendi ulatuses toetada PRIA, kuid toetuse saamise reeglistik näeb ette, et kogudus peab töö esmalt enda leitud raha eest valmis saama.

30 ruutmeetri suurune katuseosa oleks lepingu kohaselt pidanud renoveeritud olema juba 20. juuniks. Aprillist saadik on ehitusfirma Mulgi Maaehitus tähtaega suusõnaliselt üha edasi lükanud, viimase kokkuleppe järgi algavad tööd tuleval esmaspäeval.

«Mu sisetunne ütleb, et ehitaja on lootusetult plindris ja meeletult võlgu,» lausus Kalle Gaston. «See raha on juba hoopis mujal.»

Tühjaks osutunud lubadusi on õpetaja sõnul olnud nii palju, et tal pole põhjust ehitajat enam uskuda.

Edasi loe Sakalast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)