Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Koguduseliige toetab oma õpetajat

04.05.2007 | | Rubriik: Arvamus

Kuigi õpetaja Üllar Kasele on lisaks abielurikkumisele süüks pandud ka ropendamist ja varastamist, leiab osa Põlva koguduse liikmeid, et tegemist on äärmiselt toreda ja silmapaistvalt targa õpetajaga, keda nad jäägitult toetavad.

Nädal tagasi astus Eesti Kiriku toimetusse Põlva koguduse liige Elvi Jaaska, südamel mure õpetaja pärast. Jaaska sõnul langes otsekui tume vari koguduse peale, kui Suurel Reedel ilmus inimeste ette asendusõpetaja. Kuigi kohalolijatele öeldi, et õpetaja on haige, oli Elvi Jaaska sõnul kogu jumalateenistuse ajal tunne, et midagi on valesti.  «Kui esmaspäeval SL Õhtulehest lugesin, milles asi, oli see mulle suur šokk.»

Elvi Jaaska nimetab lehes kirjutatut laimuks: «Vale on see, et ta ropendab. Õpetaja Kask jutlustab väga huvitavalt ja räägib tegelikku elu.» Jaaska kõrvutab Kaske isegi kunagise koguduse õpetaja Jüri Kimmeliga, kes Vene ajal söakalt rääkida julges.

Jaaska sõnul on abielurikkumine muidugi lubamatu, kuid andmed rikkumise kohta on ka väga segased. «Keegi ei tea kohalike seas kolmandast isikust midagi,» avaldab ta pahameelt, et seda teemat avalikult üldse arutatakse: «Kui ei ole midagi kindlat väita ning selline asi suure kella külge panna, mustab see kogu luteri kirikut.»

80aastane Elvi Jaaska on kogu elu olnud Põlva koguduse liige ning kõik tema lähedased on maetud Põlva surnuaeda. Tema kinnitusel peetakse Kaske õpetajaks, kellele on antud kõik eeldused ning kes teeb oma tööd oskuslikult. Pr Jaaska lisab, et nii kaua, kui Kaske Põlvas teenimas pole, käib ta jumalateenistustel Tartus Pauluse kirikus.

Merje Mänd

3 Kommentaari artiklile “Koguduseliige toetab oma õpetajat”

 1. Külaline says:

  Olen leeriõnnistuse saanud Jüri Kimmeli õpetajaks oleku ajal. Kasel oleks temalt väga palju õppida. Kahjuks see pole võimalik. Kask on siiski Põlvas ennast igast küljest tutvustanud(konfliktiotsija).
  Ta võib oma tööd jätkata, kui selleks tuleb aeg, aga mujal kirikus. Koguduse suurus sõltub palju õpetajast. Põlvasse on vaja uut \”verd\”.

 2. Külaline says:

  Üllar Kasele on süüks pandud relvaga ähvardamist ja füüsilist arveteõiendamist. Kas naistemurdja imaagole annaksid eelnevad süükspanemised sära juurde, et need toimetuse poolt mainimata jäeti?

 3. Külaline says:

  Kui midagi ei olnud, siis poleks vaja olnud ei Õhtulehe veergudele sattuda, vassida ega kedagi sundpuhkusele saata. Et 80 aastane inimene elab unistustemaailmas, sellest võib aru saada, kuid kas EK toimetus ei ole siiski natuke noorem, või ma eksin?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)