Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudusele sünnipäevaks valge altarikate

09.01.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Tallinna Jaani kiriku pühitsemisest möödus lõppenud aasta 3. advendipühapäeval 145 aastat.

Kiriku sünnipäeva tähistati mitmel viisil.
Pärast jumalateenistuse lõppu anti koguduse tänumärgid inimestele, kes on ustavalt kogudust teeninud või mõnel moel märkimisväärselt koguduse ja kiriku heaks tegutsenud. Tänumärke jagati juba viiendat korda. Sel aastal olid märgi saajateks Olaf Merisalu, Maris Oidekivi-Kaufmann, Kati Raudsepp, Malle Rimmel ja Riina Sildvee.
Seejärel toodi koguduse ette sünnipäevakingitus kirikule – valge altarikate. Katte autor on tekstiilikunstnik Tiina Puhkan ning see on tehtud aeganõudvas ja väärikas gobelääntehnikas. Kuna advendiajal on altaril ja kantslil violetsed katted, siis asetati uus valge kate altariaia ette. Koguduseliikmed said pärast katte esitlust seda päris lähedalt vaadata ning kunstnikuga vestelda.
Pärast pühi asub Tiina Puhkan valmistama samasse komplekti kuuluvaid valgeid kantslikatteid. Rohelised altari- ja kantslikatted on ta teinud Jaani kirikule paar aastat tagasi ja pikkamööda on kavas tellida temalt ka ülejäänud liturgilist värvi katted. Valge altarikate oli esmakordselt kasutusel jõululaupäeval.
Marju Raabe

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)