Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koguduse tegus esimees

28.09.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Taivo Lehesmets, Kõpu Peetri koguduse juhatuse esimees, sai 6. septembril 50aastaseks.

Taivo Lehesmetsa üheks hobiks on reisimine, enda sõnul eelkõige loodusreisid erilistes paikades. Fotol väljub ta Islandil Atlandi ookeani kaldal ühest väga väikesest erakirikust.

Taivo Lehesmetsa üheks hobiks on reisimine, enda sõnul eelkõige loodusreisid erilistes paikades. Fotol väljub ta Islandil Atlandi ookeani kaldal ühest väga väikesest erakirikust.

Kõpu koguduse juures on ta parematel ja halvematel aegadel olnud pea pool eluteed käidud aastatest. 29. augustil kaitses ta Eesti Maaülikoolis majandusteaduse magistritööd turunduse juhtimise erialal, teemaks «Juhtimisprobleemid töövõtjate ulatuslikul kasutamisel riigimetsa majandamisel».
Nimelt töötab Taivo Lehesmets alates 1984. aastast RMK Kõpu metskonna metsaülemana.
Sündinud on ta Viljandis, 1984. aastal lõpetas EPA metsamajanduse inseneri erialal.
Kõpu kogudusega liitus 1985. aastal, kui seal oli õpetajaks endine koolivend Abja keskkooli päevilt Heino Nurk. «Aitasin Heinol pühapäevakooli ruume sisustada ja suhtlesime omavahel ka väljaspool kirikut. Sel perioodil olin mingil ajal ka juhatuse esimees. Pärast Heino lahkumist Kõpu kogudusest olin suhteliselt passiivne osaline kiriku tegevuses.»  
Kõpu kui väikese koguduse juhtimisel peab Lehesmets väga oluliseks õpetaja ja juhatuse koostööd: «Meil on väga vedanud, sest õpetaja Hedi Vilumaa on aktiivne inimene, kellelt tuleb palju häid ideid, mida püüame kõik koos ellu viia. Tal on lai tutvusringkond nii kodu- kui välismaal, tänu millele on kogudus saanud mõnegi rahasüsti suuremate tööde toetuseks.»
Kõpu Peetri kogudust nimetab ta väikseks ja väga sõbralikuks, kus inimesed teevad oma tööd isiklikust ajast omaenda vahenditega, kuid entusiasmiga ja ilma suurema kärata: «Nii on meil alati säravpuhtad altaritekstiilid, laudlinad jm, tihtipeale n-ö ilmuvad pärast jutlust käärkambris jutuajamisel lauale küpsetised ja kohv.»
Taivo Lehesmets on ajalehe Eesti Kirik tellija, kust ta enda sõnul palju huvitavat lugemist leiab. «Koguduse töö jaoks olulisem on võib-olla see, et saab teada teiste koguduste tegemistest, millest oleme leidnud huvitavaid ideid. huvitavad on arutlused päevakohaste teemade üle, aeg-ajalt mõni ülevaade seadustest, lehe tagaküljel olevad jutlused. Et ajaleht ilmub iga nädal, siis saab sealt infot erinevatest üritustest, mida külastada. Reisihimulisena pakuvad mulle isiklikult huvi reisikirjeldused. Sageli on need kohtadest, kuhu veel ise sattunud ei ole.»
Peale reisimise on mehe hobiks suusatamine. «Olen aastakümneid osalenud suusamaratonidel ja suusatamisest on nakatunud ka kolm poega. Tütar tegeleb pikamaajooksuga ja viimastel aastatel olen koos lastega võtnud osa järvejooksude sarjast.»
«Kui veel mõni aasta tagasi oleksin öelnud, et meil on vananev kogudus, siis nüüd võin julgelt kinnitada, et hoopis noorenev. Viimastel aastatel on kogudusega liitunud leerikoolituse läbinud noored, kes lähitulevikus loodetavasti aktiivselt kirikuelus kaasa hakkavad lööma,» arvab ta Kõpu koguduse tulevikust.
Merje Mänd

Teised arvavad:
Hedi Vilumaa
, Kõpu Peetri koguduse õpetaja:
Taivo on tubli ja tagasihoidlik mees, kes kogudust aastaid juhtinud ning mulle suureks abiks olnud. Ta on väga vastutustundlik kiriku ja koguduse asjade korraldamisel ning oli koguduse poolt esitatud ka EELK 90. aastapäeva puhuse aukirja saamiseks.
Raivo Võlli, RMK peadirektori kt:
Taivo on minu kursusekaaslane, koos lõpetasime 1984. aastal EPA. Ta on tubli metsamees ja pereisa, kahe jalaga maa peal. Kõiki asju teeb kaalutletult ja argumenteeritult.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)