Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudus kasvab ja kosub

19.10.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Rajatav Mustamäe kogudus käib koos rõõmsalt vikerkaarevärvilises ruumis, mille on kristlaste kasutusse andnud Mustamäe linnaosa valitsus.ErakoguRajatav Mustamäe kogudus on leidnud endale ruumid.
«Meie Jumala käsi on heana kõigi peal, kes teda otsivad» (Esr 8:22). Sellel sügisel võime tõepoolest kogudusega öelda, et Jumala käsi kõige heana on olnud me kohal kogu aja, mil koos oleme käinud, ning tunneme Tema õnnistust igal päeval.
Kõige suurem õnnistus on see, kui inimesel on rahu. Ja see pole mitte lihtsalt rahulik olemine, vaid sügav kindlustunne, et tema elu kannavad Kõigekõrgema käed.
Suurematesse ruumidesse
Umbes poolteist aastat palvetasime lakkamatult oma ruumide pärast. Me ei näinud kuigi kaugele ette, kuid taipasime päev-päevalt, et Jumal laseb kõik hea ja vajaliku kogudusele osaks saada õigel ajal. Meil tuleb lihtsalt palvetada, usaldada Jumala tegutsemist ning olla tänulikud kõige eest.
Kui ma ütleksin, et nüüd oleme leidnud oma kodu, siis pole see päris õige. Pigem oleme leidnud peatuspaiga seniks, kui tuleb liikuda suurematesse ruumidesse. Kodu on meil olnud seal, kus oleme kogunenud palves.
Seega võime öelda, et septembrikuu alguses saime endale peatuspaiga Mustamäe linnaosa valitsuse hoone soklikorrusel.
Oleme väga tänulikud Jumalale ja linnaosavalitsusele selle võimaluse eest nende majas ruume rentida ning loodame, et kogudus võib seal kosuda ja kasvada seni, kuni Issand meile midagi muud ette valmistab.
Mõista olulisemat
Oma ruumide leidmine toob ka koguduse töösse palju uut. Siiani oleme tegelnud peamiselt Piibli uurimisega ja osaduses kasvamisega.
Nüüd tuleb teha palju praktilist tööd ning mõelda, kuidas targalt koguduse tööd arendada. Inimeste entusiasm on suur ja see teeb rõõmu.
Pean isiklikult nii enda kui ka grupi võimalused hästi läbi mõtlema. Oht on nüüd hakata tegelema «kõigega», kuid see poleks kuigi mõistlik. Kõige olulisem on elu-osadus Jeesusega ning koguduses tuleb tegelda üksnes sellega, mis seda osadust toetab ja kasvatab.
Oleme seadnud endale väikesed eesmärgid, mille poole hakkame koos tasapisi liikuma, ikka lootes Issanda armule ja õnnistusele.
24. septembril külastasid meid ka Norra Misjoniseltsi esindajad Vidar Mæland Bakke ja Per Ivar Johansen. Norra Misjoniselts on koguduse rajamist toetanud algusest peale ning paar korda aastas kohtuvad selle esindajad Mustamäe projekti juhtgrupiga, et toetada, julgustada, õpetada ja innustada siinset tööd.
Norralaste toel
Sel korral kohtusid Norra Misjoniselts esindajad ka peapiiskop Andres Põderiga. Kohtumisele olid kutsutud misjonikeskusest Leevi Reinaru ja Kristiina Seppel, Tallinna praost Jaan Tammsalu ja Mustamäe koguduse asutaja Tiina Kliiman.
Kohtumisel tutvustas peapiiskop norralastele lühidalt Eesti kiriku lähiminevikku ja praegust olukorda ning norralased rääkisid Norra Misjoniseltsi tegevusest maailmas.
Räägiti Mustamäe koguduse olust ja lähitulevikust. Kõik osapooled leidsid, et uue koguduse rajamine on väga oluline töö, ning olid tänulikud, et koostöö kahe riigi vahel võib jätkuda.
Lisaks kohtusid norralased ka mõne koguduseliikmega uutes ruumides. Oli taas rõõm kogeda, et ka siis, kui kõike tundub olevat vähe, on sul siiski nii palju, et piisab kaaskristlaste ülesehitamiseks ja innustamiseks. Ja kui tundub, et pole midagi, siis on sul tegelikult olemas kõige olulisem, mida vajad – arm Kristuses Jeesuses (1Kr 1:4jj). Meil tuleb ainult olla avatud Jumalale, et Ta võiks meie elus teha väiksemaid ja suuremaid imesid.
Mustamäe kogudus asub Tammsaare tee 135 (sisspääs tagahoovist). Kõik on teretulnud osalema ja kaasa aitama koguduse töös.
Tiina Kliiman 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)