Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudus ei saa asuda maja ehitama

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Tallinna linnavolikogu ei võtnud päevakorda Peeteli koguduse detailplaneeringut, mille kohaselt soovitakse ehitada kiriku taha õuealale noortekodu.

Makett: Tallinna Peeteli kiriku õuealale, endisele parkimisplatsile planeeritav noortekodu.

Makett: Tallinna Peeteli kiriku õuealale, endisele parkimisplatsile planeeritav noortekodu.

Planeeritava kolmekorruseline hoone vastu on astunud Pelgulinna ümberkaudsete majade elanikud. Koguduse juhatuse esimehe Mati Sinisaare sõnul on 0,4 ha suurusele krundile planeeritud hoone kõrgus 11,5 meetrit. Hoone ümber jääb ühelt poolt 7 ja teiselt poolt 10 meetrit vaba ruumi, mis ei varja ümberkaudsete elamute eest valgust.

Hoone projekteerijate nägemuses sobib lamekatusega maja hästi kiriku ja teisele poole jääva Sõle tänava ühiselamuga. Teist meelt on Arhitektide Liidu esimees Ülar Mark, kelle sõnul ei sobi kavandatav maja Preesi tänava valdavalt kahekorruseliste viilkatustega elamute vahele. Mati Sinisaare sõnul on arvamusavalduse ajastatus ebaõige, kuna projekti avalik arutelu algas 10 kuud tagasi ja siis oleks pidanud laekuma ka protestid.

Tänaseks on hinnanguliselt 40 miljonit krooni maksma mineva hoone kooskõlastused kõigil tasemel olemas. Noortekodu valmimisse on suhtutud positiivselt ja peetud seda vajalikuks, mida näitavad ka rahaeraldused. Tallinna linn on eraldanud raha projekteerimiseks, annetusi on teinud eraisikud. Sotsiaalministeeriumilt laekunud 7 miljonit krooni ootas kaks aastat Peeteli pangaarvel ehituse algust. Kuna ehitus ei ole alanud, tuli see summa riigile tagastada.

Noortekodus on kavandatud ruumid 32 lapsele, hoonesse tulevad arvuti- ja kunstiklassid, ruumid sportimiseks ning töökojad. Peeteli kogudus on aastaid pakkunud peavarju ja hoolitsust lastele, kel puudub kodune tugi.

Mati Sinisaar ei tea, miks detailplaneering linnavolikogu päevakorda ei jõudnud, aga usub, et pärast 4. märtsi valimisi võetakse teema uuesti üles.

Sirje Semm