Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Kogu oma eluga kiriku juures

15.02.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Ester Sims on pühendanud oma elu kiriku teenimisele. Suure-Jaani valla arhiiv Möödunud laupäeval sai 80aastaseks kirikumuusik ja kauaaegne Suure-Jaani koguduse organist Ester Sims. Tänulikult peeti teda meeles pühapäevase teenistuse järel oma koguduses sõprade keskel.

«Kaheksakümneseks on Estrit muidugi liialdus pidada,» tõdes koguduse vaimulik Kristi Sääsk. «Ester on meil siiani koguduse aktiivseim vabatahtlik. Ta hoolitseb selle eest, et altarikatted oleks vahetatud ja koolitab ka oma meeskonda selles vallas. Ja muidugi lilled, need on juba aastakümneid tulnud Estri aiast.»
Just aiatööd ongi muusik oma teiseks suuremaks hobiks nimetanud ja öelnud, et seitse kuud aastast on ta ninapidi mullas.
Raplas kristlikus peres üles kasvanud Ester tundis huvi nii laulmise kui muusikategemise vastu ning on tänulik, et prof August Topman oma kauni mänguga selle huvi taas äratas. Ester Simsi töised aastad muusikuna on seotud Suure-Jaani vaimulike laulupidudega. 1982. aastal peetud peo kohta on ta öelnud, et muusika oli nii võimas, justkui poleks kirikul katustki peal olnud.
Estri puhul on toredaks jooneks peetud oskust näha kirikus suuremat pilti, mis tähendab ka seda, et ta otsib võimalusi inimeste kaasamiseks ja hoolitseb töö jätkajate järjepidevuse eest.
«Ma olen harjunud pühapäeviti kirikusse tulema ja nii see ongi minu elu osa. Kui Jumal tervist annab, siis tulen ikka ja katsun ka kevadel aiamaal toimetada,» ütleb muusik ettepoole vaadates. Küll ootab ta huviga suvist laulupäeva Suure-Jaanis ja jõuab mõne kiire lausega võtta kokku nii aastakümnete ühisosa kui suuremad muutused meie ümber. «Väga palju on muutunud. Mäletan, kuidas käsitsi noote ümber kirjutasin, nüüd on lihtne, paned masinasse ja vajutad nupule…»
Eesti Kirik ühineb õnnitlejatega ning soovib omalt poolt jaksu ja õnnistust ühisel teel.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)