Esileht » Online » Online artiklid »

Kodu- ja väliseesti kirikud ühinesid

13.11.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Pea 17 aastat kavandatud kodu- ja väliseesti luteri kirikute ühinemine sai täna teoks – tänujumalateenistusel Tallinna Toomkirikus kirjutati ühtsuse taastamise lepingule alla. Ühinemisleppele kirjutasid alla Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Andres Põder, kellest saab ühtse kiriku pea ning senine väliseesti kiriku peapiiskop Andres Taul, kes jätkab piiskopina, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ühinemisläbirääkimisi peeti pea 17 aastat, sest väliseestlased kõhklesid.

"Nad kartsid valget albat ja ütlesid kohe – see on roomakatoliku tunnusmärk. Teiseks nad kartsid omaaegseid piiskoppe, et need on KGB kaastöölised," rääkis Andres Taul.

Probleeme on siin ja sealpool piiri sarnaseid ja ka erinevaid. Kui väliseestlased oma kirikute korrashoiu pärast muretsema ei pea, sest need on suhteliselt uued või siis renditud, kipuvad paljud Eesti kirikud lagunema. Ning see peaks peapiiskopi hinnagul olema riigi mure, sest tegu on muinsuskaitse all olevate kultuuriväärtustega. Ja nii nagu räägitakse haldusreformi vajalikkusest, vajatakse muutusi ka kiriku liinis, arvab Põder.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)