Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kodu- ja Välis-Eesti kiriku ühinemisele anti roheline tuli

/ Autor: / Rubriik: Arvamus, Uudis / Number:  /

Suvine vaikne hooaeg tõi Kanadast uudise, mis teatab, et Välis-Eesti kirikus toimunud hääletuse tulemus avab tee kahe kiriku ühinemisele.
Ajaleht Eesti Elu teatab, et 24. juunil pidas E.E.L.K. Konsistoorium Torontos istungit, kus tehti kokkuvõtteid lõppenud hääletusest Kodu- ja Välis-Eesti luterliku kiriku ühinemise küsimuses. Tulemus: 55 kirikukogu liikmest oli ühinemise poolt 38 (69%), vastu 13 ja neli ei osalenud hääletamisel. Seega ühinemiseks vajalik häältehulk – kaks kolmandikku poolthääli kirikukogu liikmete arvust – on koos.
Välis- ja Kodu-Eesti kiriku ühendamise protsess on tõusude ja mõõnadega kulgenud alates 1993. aastast. Loodi vastav nõukogu, mis pidas aktiivselt ühinemisläbirääkimisi. Kuid sellega kahjuks kaugele ei jõutud, sest hakati tegema teostamatut – ühtlustama põhimäärust.
Ühinemisega hakati taas tõsisemalt tegelema pärast peapiiskop dr Andres Tauli ametissevalimist 2007. aastal. «Minu eesmärk peapiiskopina on EELK ja E.E.L.K. ühinemine nii ruttu kui võimalik. Sõna «ühinemine» pole siin tegelikult õige kasutadagi. Ei ole teada, et keegi oleks kunagi ametlikult väitnud, et Kodu- ja Välis-Eesti luterlikud kirikud on kaks eri kirikut,» sõnas Taul peapiiskopiks saades.
EELK peapiiskop Andres Põder ja peapiiskop Andres Taul allkirjastasid 2009. aastal Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kiriku ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ühinemislepingu tingimuste eelnõu.
EK