Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kirsti Malmi rändlaulikutuur Virumaal

01.05.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

22. aprillil külastas misjonärist rändlaulik Kirsti Malmi Viru vanglat, et võtta osa kirikutundidest eesti ja vene noortele.

Teel Virumaale harjutas Kirsti muudkui venekeelset laulu «Na ladonei Božei», eesti keeles «Issand, Sinu kätel». Soomlanna Kirsti oskab väga hästi eesti keelt, aga ta tahtis vene poistega laulda nende emakeeles. Emakeelne jumalasõna on ometi luterluse üks põhialuseid.
Sellest põhitõest õnnestus ka väga lühidalt juttu teha ja slaide vaadata Paapua Uus-Guinea näitel. Ettenähtud 45 minutist saadi kümne eesti noormehega koos olla vaid 30. Vene poisse tuli seekord kohale kolm.
Mõte, et Kirsti osaleks esmaspäeviti Viru vanglas vaimulikus tunnis, kus mõnikord uuritakse Piiblit ja mõnikord peetakse liturgilist teenistust, sündis vaimulike konverentsil vestluses vanglakaplan Tarmo Linnasega, kes neid tunde korraldab. Nüüd on Kirstil Viru vanglasse aastane külastusluba ja kavatsus kuuajaste vahedega seda tööd kaasa teha.
«Tutvumine võtab aega,» mainis Kirsti Malmi, sest diskussiooniks jääb aega väheseks, aga teisel korral olid mitmed näod juba tuttavad. Eesti poistega lauldi samuti koos «Issand, Sinu kätel».
Esimesel külastusel koges Kirsti Malmi suureks üllatuseks, et üks vana, 19. sajandist pärit Martin Körberi laul «Kadakas» läks poistele väga hinge. «Eks rahulolematus oma välimusega, kadedus ja võrdlemine ole aktuaalsed teemad ka 21. sajandil!»
Kirsti Malmi ei tea, miks noormehed vangis on, kuid teab, et nad on vaevu 21aastased. «Vanuse poolest võiksid nad minu lapsed olla,» ütles ta ja tunnistas, et noortetööoskused on tal aastatega rooste läinud. «Loodan siiski edastada nendel kohtumistel midagi Jumala armastusest.»
Vaimulik tuur jätkus kahes Rakvere hooldekodus.
Juune Holvandus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)