Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikuvalitsuse liige ei välista Aleksandri koguduse pankrotti

29.10.2013 | | Rubriik: Online artiklid, Temaatiline

Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) kinnisvaraettevõtte Kiriku Varahaldus OÜ juht, kirikuvalitsuse liige ja SA Narva Aleksandri Kirik juhatuse liige Mati Maanas ei välista koguduse pankrotti Aleksandri kiriku renoveerimise rahastamisega seotud kohtuasja tulemusena.

EELK kantsler Urmas Viilma ütles Põhjarannikule seoses eelmisel kolmapäeval Viru maakohtus langetatud otsusega, millega Narva Aleksandri kogudust kohustati tasuma ehitusfirmale Eviko enam kui 530 000 eurot ja mida Põhjarannik kajastas põhjalikumalt 11. oktoobril, et konsitoorium teostas hiljuti koguduses revisjoni.

Noomitus Jürjole

Selle tulemusena sai kinnitust fakt, et Villu Jürjo garanteeris koguduse nimel 5,5 miljoni krooni suurust laenu SA Narva Aleksandri Kirik projektijuhile Heikki Lättemaale, ja seda raha kasutati ehitustegevuses. “See oli ilmselgelt oma volituste piiri ületamine ja kirikuseaduse rikkumine ning sellega seoses on kirikuvalitsus teinud peapiiskopile ettepaneku karistada Jürjot noomitusega. Hinnata seda, kas ta kasutas laenuraha õigesti või mitte, pole minu pädevuses, pealegi on sellega seoses kohtuasi pooleli,” ütles Viilma.

EELK majandusprintsiibi järgi ei saa kogudused üksi vastu võtta koguduse varade saatust määravaid otsuseid, st kõigil otsustel, mis jõuavad notari juurde, peab olema konsistooriumi heakskiit, ja kogudused ei saa sellest tulenevalt ka laene garanteerida.

Edasi loe Põhjarannikust.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)