Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kirikutorn kutsub rändajaid näitusele

24.08.2010 | | Rubriik: Teated

 Pärnu-Jakobi kiriku tornis on viimast nädalat avatud fotokonkursi «Kirik keset küla» töödest näitus (fotol).
Suve hakul kuulutas Pärnu-Jakobi kogudus esmamainimise 685. aastapäeva puhul välja fotokonkursi, paremad tööd kuulutati välja ja avati neist näitus jaagupipäeval, 25. juulil. Näitus on kirikutornis avatud augusti lõpuni, kuni kestab teeliste kiriku projekt, millega kogudus on liitunud. Kirik on avatud teisipäevast pühapäevani iga päev kell 10–18, suletud esmaspäeviti.
Pärast kahtlustusi tunnistati konkursi peapreemia vääriliseks Toivo Lillevägi, eripreemia said Marje Pajula, Tiit Margna ja Keiu Tõnisalu. Pilte hindasid koguduse nõukogu liikmed, kelle seas on mõnigi hobifotograaf. Õpetaja Tõnu Taremaa sõnul kujutab võidutöö õhtuhämaruses alevit, kust kerkib esile valgustatud kirik. Kirikut võib pildistada ühe või teise külje pealt ja tehtud seda ka on eri aastaaegadel, aga just selles pildis ilmneb kiriku seotus ümbritsevaga kõige ilmekamalt.
Kuigi sel suvel on kirikut vähem külastatud kui möödunud aastatel, umbes 300 inimest, on oluline uksed lahti hoida. Valves on olnud 25–30 vabatahtlikku, enamasti pensionäri. tänatakse neid 29. augusti jumalateenistusel. Möödunud aastal tehti kirikuvalvuritele tänuks väikene reis ja sama soovib õpetaja ka sel aastal.
Esimesed teated kirikukihelkonnast ja preestrist pärinevad 1325. aastast, praeguse kiriku ehitusajaks arvatakse aastaid 1531–1534.
Aastapäevaüritustel oli kirik rahvast täis: lisaks fotokonkursi väljakuulutamisele peeti konverents, toimus palvus Taizé lauludega, kontsert, palverännak Uduverre, jumalateenistus.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)