Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikute nõukogu ootab projektitaotlusi

24.01.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Eilsel Eesti Kirikute Nõukogu töökoosolekul kuulutati välja oikumeeniliste projektide konkurss ning kutsuti üles kõiki Eestimaa kogudusi eestpalvetama Vene õigesu kirikule väärilise juhi leidmiseks. Koosolekul kinnitati ka 2009. aasta eelarve. Seekordset kirikute nõukogu töökoosolekut võõrustas Armeenia Apostliku Kiriku Eesti Püha Gregoriuse Kogudus.

Töökoosolekul välja kuulutatud oikumeeniliste projektide konkursil saavad osaleda kõik Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud, nende allasutused, kogudused, koguduse liikmed või oikumeeniliselt orienteeritud kristlikud organisatsioonid, kelle projektid teeniksid laiemalt kui ühe Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskiriku huve.
Projektitaotluste esitamise tähtaeg on 23. veebruar 2009. Taotlused saata Eesti Kirikute Nõukogu aadressil Tehnika 115, Tallinn 10139.
Projektitaotluse vormi leiab kirikute nõukogu koduleheküljelt www.ekn.ee/www_tekstid/projektitaotlus.rtf
Töökoosolekul loeti ette ka praeguse Moskva patriarhaadi juhi kohusetäitja metropoliit Kirilli kiri, kus ta avaldab tänu Eesti Kirikute Nõukogu kaastundeavalduse eest patriarh Aleksius II surma puhul ning milles kinnitab, et Vene õigeusu kirik on jätkuvalt konfessioonide vahelise dialoogi pooldaja ning igati valmis tegema oikumeenilist koostööd.
Kirjast ajendatuna tegi Eesti Kirikute Nõukogu ettepaneku kõigile kogudustele üle Eesti, et nad võtaksid Vene õigeusu kiriku uue eestseisja ja juhi valimise ka oma eestpalvetesse. „Moskva pariarhaat on ka meie jaoks Eestis tähtis oikumeeniline partner ja me soovime palvetada selle eest, et nende kirikukogu suudaks teha parima valiku,“ sõnas kirikute nõukogu täitevsekretär Tauno Teder.
Esmakordselt oli Kirikute Nõukoguga tutvumas ning ühtlasi ka töökoosolekul osalemas Muinsuskaitseameti juht Kalev Uustalu, kes innustas kirikujuhte tegema tihedamat koostööd poliitikutega.
Järgmine kirikute nõukogu koosolek toimub 19. veebruaril 2009.

 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)