Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Kirikute nõukogu juhid said peaministrilt kinnitust

12.06.2002 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Vabariigi valitsus ja Eesti Kirikute Nõukogu töötavad välja ühishuvide protokolli – nii tõdeti kohtumise lõpus valitsuse residentsis Stenbocki majas Tallinnas neljapäeval, 6. juunil.
«Religioossete teadmiste kohalt valitseb meie ühiskonnas vaakum. Kirik on olnud pikka aega ühiskonnast välja tõrjutud, kuid religioonil, usuteadvusel ja teadmistel usust peaks olema ühiskonnas vääriline koht,» ütles peaminister Siim Kallas kohtumisel Eesti Kirikute Nõukogu presidendi piiskop Einar Soonega ja täitevsekretäri Eerik Jõksiga.
Kohtumisel Stenbocki majas väljendasid kirikute nõukogu esindajad suurt huvi sisulise koostöö tihendamise üle vabariigi valitsusega ja stabiilse koostööplaani väljakujundamise vajaduse vastu. Peaminister leidis koostöö EKNiga vajaliku olevat. Kõne all oli mitu valdkonda nagu hingehoid katastroofiolukorras, ohvriabi ja haridusküsimused, milles peab tegema omavahelist koostööd.
Otsustati koostada ühishuvide protokoll, milles väljenduksid valitsuse ootused kirikute nõukogule ning mis annaks EKNile tagatise oma tegevuse pikemaajaliseks planeerimiseks. Ühishuvide protokolli algteksti valmistab augustikuuks ette EKN ja esitab valitsusele arutamiseks.
Kohtumisel väljendasid nii peaminister Siim Kallas kui ka EKNi president Einar Soone ja täitevsekretär Eerik Jõks huvi taoliste kohtumiste jätkumise vastu.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)