Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikute Maailmanõukogu president pühitsetakse ametisse

18.02.2004 | | Rubriik: Uudised

Augustis Kirikute Maailmanõukogu (KMN) peasekretäriks valitud dr Sam Kobia (pildil) seatakse täna Genfis ametisse.
Pidulikul jumalateenistusel Genfi Oikumeenilise keskuse kabelis teenivad kohalike kirikute ning oikumeeniliste organisatsioonide esindajad.
Sam Kobia valiti peasekretäriks KMN keskkomitee kinnisel istungil 28. augustil 2003, tema vastaskandidaadiks oli dr Trond Bakkevig. Kobia oli enne peasekretäriks valimist KMN erisaadik Aafrikast. Oma valimisjärgses tänukõnes kasutas Kobia Aafrika vanasõna, mis ütleb: «Kui tahad kõndida kiiresti, mine üksi. Kui sa aga tahad kõndida kaugele, mine mitmekesi koos.»
Dr Sam Kobia on õppinud teoloogiat nii Keenias kui ka USAs, doktorikraadi omandas ta 1993 USAs Indianapolises. Kobial on laialdased oikumeenilise töö kogemused, ta on töötanud KMNis täitevsekretärina linna- ja maamisjoni alal ning Keenia Kirikute Nõukogus peasekretärina. Ta on aidanud reorganiseerida Zimbabwe kristlaste nõukogu pärast iseseisvumist, pidanud rahukõnelusi Sudaanis 1991. ja 1992. aastal juhatanud Keenias valimiste järelevalve ühingut. Ta naasis Genfi aastal 1993.
Sam Kobia on kirjutanud sotsiaalsetel ja teoloogilistel teemadel ning Keenia ja Aafrika tulevikku käsitlevaid raamatuid. Kobia on sündinud 1947. a Keenias ja ordineeritud pastoriks Keenia metodisti kirikus. Sam Kobia on abielus Ruthiga ning neil on neli last.
EELK on Kirikute Maailmanõukogu liige olnud ligi 40 aastat ning praegu võtavad Eesti esindajad osa mitme erineva töögrupi tööst.
Kristel Neitsov

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)