Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikute liit: homoseksuaalne eluviis on patt

23.11.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti kristlike kirikute ja koguduste liitude organisatsioon Eesti Kirikute Nõukogu leiab, et homoseksuaalne eluviis on patt, mida ei saa õigustada ega õiguslikult aktsepteerida.

"Nii taunib nõukogu ka mitteabielulise kooselu võimaliku õigusliku regulatsiooni kaudu ühiskonnas levivat homoseksuaalsuse heakskiitmist ja propageerimist," vastas nõukogu kirjas justiitsministrile, kes palus arvamust välja töötamisel olevale partnerlusseadusele.

Samas rõhutab nõukogu, et ei nõustu end homoseksuaalidena määratlenud inimeste eristamisega selleks, et neid põlgusega kohelda, häbimärgistada või mingil muul moel diskrimineerida. "Kõigile inimestele kuulub nii jumalik armastusväärsus kui inimlik väärikus."

Nõukogu märkis veel, et elu kandvatest väärtustest lähtuvalt peavad nad oluliseks niisuguseid ühiskondlikke arengusuundi, kus abielu kui mehe ja naise vahelise vastastikuse sügavaima pühendumise mõiste ei hägustuks.

"Olemuslikult ei saa abielu kui mehe ja naise liidu elulist kehastust võrrelda ega võrdsustada ühegi teise kooselu vormiga. Seepärast ei toeta Eesti Kirikute Nõukogu mitteabieluliste kooseluvormide abielusarnast registreerimist," seisis kirjas.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)