Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikute korrastamine venib riigi rahakitsikuse tõttu

16.10.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Valitsus ei plaani pühakodade remondi rahastamiseks mõeldud riiklikku programmi täies mahus taastada ja kultuuriminister Rein Langi sõnul ei ole selle kunagi kavandatud tempos elluviimine mõistlik. Nelijärvel nõu pidanud luteri kiriku koguduste juhid arutlesid, kuidas suurendada  ühtekuuluvustunnet koguduste ja kirikujuhtide vahel. Taaskord oli kõne all pühakodade programmi alarahastamine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Luteri kirikutest on kõige kehvemas seisus Äksi, Laatre, Simuna, Torma ja Järva-Jaani.

"Katus on tõesti kriitilises olukorras, eriti kooriruumi katus, mis arvatavasti suurt lund enam vastu ei pea. Ja seetõttu on nüüd vaja teha avariitööd enne talve," ütles Järva-Jaani koguduse õpetaja Katrin-Helena Melder.

Järva-Jaani kogudus plaanib järgmisel aastat tellida tööde projekti, et muinsuskaitselt remondiraha saada. Kuid millal katusevahetuseks läheb, on võimatu öelda.

Kaheksa aastat tagasi võimule tulnud koalitsioon lubas kirikute korrastamiseks aastas 100 miljonit krooni, tänaseks on kümneaastase programmi mahust täidetud vaid 20 protsenti.

Kultuuriminister Rein Lang ei varjagi, et majandussurutise ajal võeti esimesena raha ära pühakodadelt, kuid tuleval aastal programm jätkub.

"Samas tempos nagu oli kunagi omal ajal planeeritud, tõepoolest me ei pea mõistlikuks seda kohe hakata ellu viima, sest meil lihtsalt ei ole nii palju sellist projekteerimise ja ehitamise oskust, et need tehtud tööd siis ka säiliksid," märkis Lang.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)