Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Kirikuskäik teeb jõulud alati ilusaks

22.12.2010 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Vaike Küngas valiti Viru-Nigula kirikuvanemaks õpetaja Üllar Nõlva teenimise ajal ja oma ametit on ta pidanud tänini.  Rita PuidetPaarkümmend aastat on Viru-Nigula koguduse kirikuvanem olnud Vaike Küngas, kes kirikus käib lapsepõlvest peale.
Vaike Küngas ütleb, et jõulud ja ülestõusmispühad on tema jaoks kirikuaasta kõige tähtsamad pühad. Ta tähistab Jeesuse sündi igal aastal kirikuskäiguga, teenistusest osasaamine teeb jõulupühad ilusaks.
Nii kaugele kui Vaike mäletab, on ta ikka jõule pidanud. Lapsepõlves tõid vanemad lastele kommi, alati oli kodus ehitud kuusepuu.
See ei näinud küll niisugune välja nagu praegusel ajal, edevate kuulide ja särava karraga kaetud. Siis riputati okstele õunu ja präänikuid, ka piparkooke sai kuuse külge pandud. Ja lapsed tegid ise lihtsaid ehteid.
Aga see aeg on kaugele seljataha jäänud. Vaike on tublisti vanust kasvatanud ja tervis on aastatega käest libisenud. Elu on nii läinud, et Vaikel oma peret ei sugenenudki. Endiselt käib ta jõuluõhtul kirikus jõuluevangeeliumi ja kirikulaulu kuulamas, aga läheb siis üksi koju.
Varem seadis ta suuna õe poole, et kaunist jõulutunnet omastega jagada, aga viimastel aastatel eelistab viletsa tervise tõttu koju jääda. Kurb Vaike seepärast pole. «Kirikus saan ju kuusepuud näha, saan jõulurahust osa ja kodus ootab mind väike puu. Selle toon endale ikka tuppa,» ütleb Vaike Küngas.
Nukraks teeb ilmaelu Vaike küll, sest tavaliselt inimesed kirikusse ei jõua, ainult jõulupühadel. Enamasti makstakse kirikumaks ära ja tullakse pühade ajal jumalakotta sellest õigest meeleolust osa saama. Hea, et sedagi.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)