Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Kirikupäev valmistub Tartut vallutama

11.05.2010 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga, Esileht

Vaimuliku laulupeo kunstilisel juhil Heli Jürgensonil (vasakult), tegevsekretäril Kaie Tanneril ja kommunikatsioonijuhil Kristel Tannikul jätkus aruteluks nii ideid kui emotsioone. Mari PaenurmEELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu toob 11.–13. juunini Emajõe Ateenasse tuhandeid külalisi.
Möödunud nädalal kohtusid korraldajad linna esindajatega, et allesjäänud traagelniidid üle vaadata ja anda pidustuste korraldusele viimane lihv.
Õigupoolest tõotab juunikuisest kokkusaamisest kujuneda suursündmus, mis tõesti annab linnaellu kõvasti jumet, sest lisaks laulupeole, lastepäevale ja kirikupäeva konverentsile Jaani kirikus peetakse Tartus ka selle aasta kristlik noortefestival JäPe, mis on saanud haarava ja ehk isegi veidi intrigeeriva pealkirja «Tahad teenida?». Samuti peetakse Saksa sõpruskoguduste päeva.  

Eelkõige lauljate pidu
Kõige enam külalisi toob linna vaimulik laulupidu, kuhu oodatakse üle 3500 laulja ja veel vähemalt ligi 1000 külalist raja tagant. Taolise ettevõtmise korraldamine tähendab ka linna mastaabis arvestamist mitme osapoolega.
Koosolekul täpsustatigi, kuidas toimivad kommunikatsioonid, kulgeb transport ning üldjoontes võis saada hea ülevaate, mida üht osalejat Tartus ees ootab. Korraldajad on palunud meelde tuletada, et kui reedel, 11. juunil algab lauljate registreerimine, siis selle ülesande peab enda peale võtma koori esindaja ning suurel hulgal pole mõtet lauluväljaku staapi minna.
Vanematele ja auväärsematele on ehk asjakohane lisada, et laulupeo rongkäigust osavõtt nõuab pingutust ja iga tulija võiks oma sportlikku vormi adekvaatselt hinnata. Seekord kulgeb rongkäik Toomelt alla, Jakobi mäest üles ning mööda Kreutzwaldi tänavat kuni Tuglase ristini, keerates sealt siis peopaika.
Proovide ajal tagavad esmaabi Punase Risti noored vabatahtlikud, kellele laulupeo ajal lisandub ka vähemalt üks kiirabibrigaad. On lootust, et nagu ka viis aastat tagasi, saavad laulupeolised linna ühistranspordis käepaela ettenäitamisel prii sõidu, lisaks pannakse laupäeval lauljate jaoks käiku teatud intervalliga buss marsruudil Raekoja plats – lauluväljak. Ja need, kes tulevad kaunist koorilaulu kuulama ja kohapealt piletit nõutama, peaksid arvestama sellega, et tasuda saab ainult sularahas.

Tegemisi jätkub kogu linna
Kirikupäeva raames jagub Tartus kontserte ja ettevõtmisi paljudesse paikadesse, eelkõige aga Antoniuse õue ja Raekoja platsile. Neist esimeses on väljas koguduste ja kiriku asutuste poolt pakutav info, näitused ja meened, samuti peetakse noortefestivali raames seal hulk töötubasid, ettekandeid ning kontserte. Raekoja plats on bändikontsertide päralt.
Reedel peetakse Maarja koguduse majas Õpetaja tänavas Saksa sõpruskoguduste päeva, kus vahetatakse kogemusi ühistöö arendamiseks ning peetakse päevakohaseid ettekandeid.
Sama päeva lõuna ajal saab Treffneri gümnaasiumis hoo sisse lastepäev, mis päädib reedel kontsert-jumalateenistusega ja laupäeval missaga Jaani kirikus. Tartusse ja maakonna kirikutesse jagub pidupäevahõngulisi kontserte mitmeks päevaks. Lisaks jumalateenistustele on kavas tunnipalvused Jaani ja Püha Luuka ning öised Taizé palvused Maarja kirikus. Märkimist väärivad ka mõtisklused botaanikaaias ning ekskursioon Raadi kalmistul.
Laupäeva esimese poole täidab kirikukonverents Jaani kirikus, kus kõneldakse ja arutletakse koguduse olemuse ja kogudusetöö võimaluste üle tänapäeva maailmas. Sõna saavad juhtivad teoloogid ja praktikud.
Maarja kirikusse oodatakse aga ligi paarisada noort festivali pidama. Hommikupoolikuti peetakse samas piiblitunde ja arutelusid ning ettekandeid, päeva teises pooles kandub noorte tegevus enam kesklinna. Esimesed noortejuhid ja korraldajad saabuvad ettevalmistusi tegema juba 7. juunil. Nii kirikupäevale kui laulupeole oodatakse veel appi kümneid vabatahtlikke, nende tööd koordineerib Elo Süld, kes kinnitas, et iga abikäsi on veel oodatud.
Mari Paenurm

EELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu «Mu mano tulge, latse» 11.–13. juunil Tartus
Nelja tuule ristirännak 6.–13. juunil.
Avajumalateenistus Peetri kirikus 11. juunil.
Kristlik noortefestival JäPe «Tahad teenida?» 10.–13. juunil.
Lastepäevad «Laske lastel minu juurde tulla…» 11.–12. juunil.
Oaas Antoniuse õuel 11.–12. juunil.
Sõpruskoguduste päev Maarja kirikus 11. juunil.
Kirikukonverents 12. juunil Jaani kirikus.
Vaimulik laulupidu lauluväljakul 12. juunil.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)