Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kirikupäev Tartus tarkuse allikal

24.09.2003 | | Rubriik: Kirikuelu

Kirikupäeva komisjon kogunes oma korralisele koosolekule seekord Tartus. Koosolekut juhatas praost Joel Luhamets.
2005. aastal Tartus toimuva kirikupäeva korraldamiseks on EELK Konsistooriumi täiskogu moodustanud 13liikmelise komisjoni, kuhu on kaasatud ka Tartu linna abilinnapea Laine Jänes ja linna kultuuriosakonna juhataja Katriin Fisch-Uibopuu.
Komisjon alustas koosolekut peopaikade ülevaatusega: käidi lauluväljakul, Jaani ja Maarja kirikus.
Tähtsaim on laulupidu

Laine Jänese ettepanekul otsustas komisjon kirikupäevade toimumise aja, mis on 10.–12. juunini 2005. Põhjenduseks tõi abilinnapea vajaduse väärtustada kirikupäevi linna kultuuriürituste kalendris ja mitte koormata liigselt ühte perioodi, mil üritusi on linnas niigi palju.
Kirikupäevalised kogunevad reedel, laulupidu on laupäeval. Kirikupäevad lõpetab pühapäevane jumalateenistus kõigis Eestimaa kirikuis. Kirikupäevade olulisim hetk on vaimulik laulupidu, mille ümber seatakse kõik teised üritused ja tegevused.
Kuigi päevade moto üle on arutatud läbi suve, ei ole välja joonistunud kõige paremat mõtet. Koosolekul taas teema juurde tagasi pöördudes tegi Piret Aidulo ettepaneku, mis kõigi heakskiidu leidis. Kirikupäevade tunnuslauseks saab «Tarkuse allikas», kuigi täpsema sõnastuse üle peetakse veel aru. Samateemaline motolaul tellitakse Piret Ripsilt.
Vaadati läbi laulupäeva repertuaar ja delegeeriti selle eelnev kinnitamine asjatundjate komisjonile. Laulupeole soovitakse kutsuda ka tuntud lauljaid (Tõnis Mägi, Siiri Sisask).
Komisjon ootab kiriku allasutustelt ettepanekuid päevade raames korraldatavateks üritusteks. Mõelda tuleks ka, kust saada raha erinevate projektide tarvis.
Võetakse tööle tegevsekretär

Kirikupäeva rongkäik algab laupäeval Toomemäelt, avajumalateenistus on eelmise päeva õhtul Peetri kirikus. Tolleks ajaks peaks korda saama ka Jaani kirik, kuhu on võimalik planeerida kammerkooride kontserte.
Komisjon ootab enne 21. oktoobril Tallinnas toimuvat järgmist koosolekut kiriku liikmetelt ettepanekuid kirikupäevade kohta. Tööle võetakse kirikupäeva tegevsekretär, kelle tööülesandeks on esialgu korraldada igapäevaseid toiminguid ja pidada kirjavahetust. Soovitavalt peaks tegevsekretär asuma Tartus. Kes tunneb, et tahab end tööle pakkuda, võtku ühendust Joel Luhametsaga Tartu Pauluse kirikus.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)