Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikuõpetaja on üle tee rajatava stripiklubi vastu

21.04.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Kuressaare kesklinnas “tursakirikuks” kutsutud endise kalapoe keldriruumides seab ennast sisse striptiisi- ja šõutantsuklubi, mis mõnikümmend meetrit eemal asuva kiriku koguduse õpetajas Anti Toplaanes juba ette vastuseisu tekitab.

“Volikogu liikmena näen vajadust tõstatada küsimus sellest, kust kulgeb lubatu ja lubatava piir ning kas sellise tegevusega ei süvene Kuressaarest pigem negatiivne maine,” ütles Toplaan Oma Saarele.

Ta viitas, et linna üheks sümboliks oleva kirikuhoone vastas endise kalapoe majas tegutseb juba kasiino Admiral, mis pole kooskõlas 3200 koguduseliikme õigustatud ootusega sakraalruumi lähiümbruse avalikust kasutusest.

“Pikema põhjendusetagi on selge, et nii mina kui ka enamik kogudusest on sellise äritegevuse vormi vastu,” lausus Toplaan. “Me ei kujuta ju täna enam ette seda, et alkoholipood võiks asuda koolimaja vastas.”

Keldriruumides tahavad avada klubi varem koos Olev Kiirendiga striptiisiklubis Aspasia tegutsenud naised, kes on nüüdseks endise ülemusega sõbralikult lahku läinud. “Meie eesmärk ei ole kindlasti ainult striptiis, vaid üks korralik šõutantsuklubi,” ütles üks asutajatest, firmas raamatupidamisega tegelev Õilme Mägi.

Tema sõnutsi pole kavas midagi nilbet ja esitusele tulevad tantsunumbrid, mis on tänapäeval üsna tavalised. “Tahame kutsuda varieteetantsijad, näha saab Ladina-Ameerika tantse, kõhutantsijaid, flamenco’t ja muidugi striptiisitantsu,” rääkis Õilme Mägi. Tema sõnul “pole see bordell ometi” ja kirikuõpetaja kartused olevat täiesti asjatud.

Ka Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et hoolimata kogu austusest kiriku vastu soovib ta väga, et kiriku osatähtsust kogu- ja ühiskonnas siiski üle ei tähtsustaks.

“Veel vähem siis kiriku asukohta. Enamasti olid vanasti, oi-oi kui ammu, kirik ja kõrts kõrvuti. Ja kui seal tõepoolest peaks tehtama striptiisi sellise etenduse klassikalises mõttes, siis ei tehta seda mitte tänaval või hoovis, et selline tegevus võiks kirikukülastajaid laupäeval-pühapäeval häirida,” lausus Koov.

Anti Toplaan kinnitas, et ausa töö ja äritegevuse vastu pole kellelgi midagi. “Kuressaares, mis püüab oma kohta kinnistada kuurordina, peavad olema viisakad kohvikud ja restoranid,” märkis kirikuõpetaja.

Kalle Koovi sõnul aga ei ole mõtet kellegi tegevust eelnevalt maha teha ja klubipidamise äriideed eos tappa. “Näeb, mis sellest asjast välja tuleb,” sõnas abilinnapea. “Ja kui kellegi tegevus ei peaks millegipärast vastama seadusele ja heale tavale, siis ma usun, et soovi korral saab otsida lahendusi tegevuse muutmiseks või lõpetamiseks.”

Klubi avatakse plaani kohaselt juunis, see on avatud iga päev õhtul kella kuuest hommikul kuueni. Praegu käib ruumides remont.

Kalapoe hoone omanik Vladimir Soidla ütles Oma Saarele, et viimati kasutatud riideid müünud Vitali poe ruumide uus rendileping sõlmitakse tõenäoliselt selle nädala jooksul.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)