Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikumuusikute koor tähistas juubelit

17.10.2012 | | Rubriik: Uudised

EELK koorijuhtide-organistide segakoor KOSK tähistas 30. aastapäeva kauni kontserdi ja plaadi esitlusega Tallinna Jaani kirikus.

Kontserdi ja plaadi «Rännates läbi Euroopa kirikute» kava valmis mõni aasta tagasi ja sellega on käidud esinemas mitmel pool Saksamaal, Gotlandi saarel ja suvel Norras Trondheimis olevipäeva üritusel. Kontserte on antud nimetatud kavaga ka Eestis. Kevadel lindistati Nõmme Lunastaja kirikus ja nüüdseks on Euroopa eri maade kirikumuusikat sisaldav kontsert ka CD-plaadil.
Organistide-koorijuhtide segakoor sündis 1982. aastal. Koori peadirigent kuni 1992. aastani oli Tallinna Kaarli koguduse kauaaegne organist-koorijuht Hella Tedder. Koori peadirigentideks on eri aegadel olnud veel Marika Kahar, Ene Üle­oja ja Heli Jürgenson.
Alates 2003. aastast on peadirigendiks Riho Ridbeck.
1998. a suvel tekkis idee panna koorile lühendatud nim KOSK (koorijuhtide ja organistide segakoor). Tegu on projektkooriga, kus lauljad saavad paar korda aastas laululaagrites kokku, et uut kava õppida. Kooris on olnud eri aegadel kuni poolsada lauljat: koguduste organistid, koorijuhid, koorilauljad ja vaimulikud. Repertuaaris on nii Eesti kui Euroopa heliloojate loomingut, ka Riho Ridbecki loodud muusika psalmide tekstidele ja Jan-Jürgen Wasmuthi kaanonid.
Esinetud on kirikuis, vaimulikel laulupäevadel Otepääl, Pärnus ja Tartus, aga ka Soomes Oulus ja Turus. 2002. aastal osaleti Saksamaa kirikupäevadel Bremeni toomkirikus. Aastate jooksul on KOSK teinud mitmeid välisturneesid.
Juubelikontserdil tervitas koori konsistooriumi ja peapiiskop Andres Põderi nimel piiskop Einar Soone. Ühtlasi andis ta EELK koostöömedali üle koori külalisdirigendile Jan-Jürgen Wasmuthile ja patroonile Hans-Christian Drömannile.
Koorijuht Riho Ridbeck pälvis sel aastal EELK Teeneteristi III järgu ordeni.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)