Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kirikuloo selts korraldab ettekandepäeva

21.05.2014 | | Rubriik: Teated

Eesti Kirikuloo Selts (EKLS; www.kirikulugu.ee) korraldab 23. mail algusega kl 14.15 Tartu ülikooli usuteaduskonnas (Ülikooli 18-230) seltsi üldkoosoleku raames ettekandepäeva.
Päeva teemaks on «Kohalooline perspektiiv Eesti kirikuloo uurimises». Ajal, mil igal aastal ilmub mitu uurimust koguduste ja kihelkondade ajaloost, on paslik analüüsida, milline on nende roll Eesti kirikuloos ja selle uurimises. Lühiettekannetega esinevad kohalooliste raamatute autorid ja toimetajad.
14.15 Merle Prass-Siim (Piiskopi ja keisri kaitse all. Paldiski Nikolai kogudus 1769–2012, autor)
14.30 Janis Tobreluts (Simuna kirikukroonika 1691–1919, toimetaja)
14.45 Toomas Schvak  (Nõmme Ristija Johannese kogudus: uurimus Tallinna Nõmme õigeusu koguduse ja kiriku 90-aastasest ajaloost. Õigeusk Võrtsjärve kallastel: Rannu Issanda Jeruusalemma Minemise koguduse ja kiriku lugu, autor)
15 Üllar Salumets (Urvaste 600aastane kirik, koostaja) Ettekannetele järgneb arutelu, millest olete palutud lahkesti osa võtma. Kavandame auditooriumis ka väikest raamatute näitust, mistõttu palume teil kaasa võtta viimaste aastate jooksul ilmunud teie koguduse ja kihelkonna ajalugu või vaimulike mälestusi puudutavaid raamatuid. Järgneb üldkoosolek, millest on osa võtma oodatud kõik seltsi liikmed.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)