Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikul valmib arengukava

04.06.2003 | | Rubriik: Uudised

Kirikuvalitsuse liikmed pidasid 27. ja 28. mail Pärnu-Jaagupis väljasõiduistungit.
Assessor Tiit Salumäe ütles Eesti Kirikule, et kuigi kokku saadakse kord nädalas assessorite nõupidamisel ja kord kuus konsistooriumi täiskogu istungil, ei ole koosolekutel siiski aega üles võtta pikemaid teemasid. Kokku saadigi just selleks, et kahe pika päeva jooksul rahulikus õhkkonnas aru pidada päevakorral olevate sisuliste küsimuste üle. Lisaks kirikuvalitsuse liikmetele olid arupidamisele kaasatud konsistooriumi peasekretär Tiit Pädam ja haldusdirektor Mati Maanas.
Seekordsel koosolekul peatuti kahel suuremal teemablokil: kiriku arengukontseptsioon ja nende põhimõtete sõnastamine aastateks 2004–2010 ning konsistooriumi struktuurimuudatused, mis on seotud uue põhikirja ettevalmistusega. Arutelu käigus jõuti ühisotsusele järgnevate sammude osas, mida nüüdsest konkretiseeritakse.
Struktuurimuudatused EELKs
Kuna EELK allasutuste staatus muutub, ei saa neid uue põhikirja alusel enam registreerida. Praeguseks on kirikusüsteemis osa allasutusi juba formeerunud sihtasutusteks, ülejäänutes tuleb hakata «korrastustööd tegema». Allastutuste asemele tekivad kas sihtasutused või mittetulundusühingud ja nii on assessorite arvates loogiline, et toimub teatav ühinemine.
Arengukava arutelu kulges viljakalt, jätkub redaktsiooniline töö. Vaadati üle välja töötatud eelnõud, kõneks võeti eelnõude parandamine ja paranduste sisseviimine. Iga töövaldkond tõi välja oma konkreetsed ja lahendamist vajavad probleemid.
Tubli kogudus
Assessoritel oli võimalus tutvuda Pärnu-Jakobi kiriku ja kogudusega. Tiit Salumäe kinnitas, et nähtu on kiitmist väärt: kogudusel on kena pastoraat, oma toitlustusasutus, mis lepingu alusel toitlustab ka kohalikku kooli, lisaks vastavatud hostel, kuhu assessorid kaheks päevaks kogunesidki.
Pärnu-Jakobi koguduse õpetaja Urmas Viilma korraldas külalistele väikese ekskursiooni. Kohtumised kohalike inimestega jätsid Salumäe sõnul assessoritele meeldiva tunde. Ühel päeval oli lõunale kutsutud koolidirektor, teisel päeval vallavanem ja juhatuse esimees. Tiit Salumäe sõnul on tegu keset küla toimiva kogudusega, kel on õnnestunud end hästi üles töötada.
Meeli Pärtelpoeg

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)