Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Kirikukoorid hingavad laulupeolistega koos

02.07.2014 | | Rubriik: Kultuurielu

Kahe päeva pärast algab Tallinnas XXVI laulupidu «Aja puudutus. Puudutuse aeg». Tiheda konkursisõela läbis ka üle kümne kogudusekoori.

Juba kogemustega laulupeoline on Hageri koguduse kammerkoor Lambertus, kes läheb laulukaare alla kolmandat korda. Seekordne esinemine on sügisel oma 20. sünnipäeva pidava koori jaoks siiski suur väljakutse, sest lauldakse ka valikkooride koosseisus. See tähendas koori dirigendi Sigrid Põllu sõnul lauljatele mitmekordset koormust, sest möödunud nädalavahetusel salvestati koori CD.
Õppida tuli hulk laule, ent dirigendi sõnul ollakse hästi tänulikud ja õnnelikud, et läbiti tugev konkurents ja ees ootab suur rahvuslik pidu, kuhu minnakse 25 lauljaga. Suure koormuse tõttu koor Suure-Jaani vaimulikule laulupeole ei jõudnud, küll oli kohal Sig­rid Põld. Tema on osalenud laulupidudel algkoolipäevist ja sellesuvine on järjekorras võib-olla seitsmes, pakub Sigrid.
Kindlasti on lauludest hingeminevad R. Eespere «Ärkamise aeg» ja T. Mägi «Koit», ka K. Tamra «Oma saar». Üheks tõeliselt ilusa muusikaga tänapäevaseks lauluks on P. Uusbergi «Muusika». Naljatades ütleb Sigrid, et seekordse laulupeo laulud on «üle prahi».
Eelkõige vaimuliku repertuaari austajana ja kiriku töötegijana ütleb ta, et toetab kõiki koguduste koore ja koorijuhte, kes üldlaulupeole lähevad. «Tegu on üldrahvaliku üritusega ja kus veel siis peaksid kristlased olema, kui mitte koos oma rahvaga,» sõnab Sig­rid Põld. On uhke rongkäigus oma koori embleemi kanda ja saada natuke tähelepanu – ka sel moel saab täita oma misjoniülesannet.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)