Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikukogudus tahab laste jaoks soomukit

11.03.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Harjumaal tegutsev Nissi Maarja kogudus esitas möödunud kuul kaitseministeeriumile palve, et neile antaks laste mänguväljaku tarvis mõni vana soomuk, veoauto või maastur.

Palve autor oli koguduse õpetaja Lea Jants-Ylönen, kes selgitas seda sooviga muuta mänguväljak poistele põnevamaks. «Mõtlesin teha natuke mitmekülgsema mänguväljaku kui tavalised paar kiike ja ronimisredel,» lausus Jants-Ylönen.

Kiiged tulevad rajatavale mänguväljakule nagunii. Kaitseministeeriumilt eelistaks aga Jants-Ylönen saada just soomukit, sest see on huvitavam. Masin võib olla täiesti sõidukõlbmatu, see pannakse lihtsalt väljakule seisma.

«Võib-olla peaks isegi mingi varikatuse tegema, et see paremini säiliks,» arutles Jants-Ylönen. Kiriku lähedale on juba rajatud võrkpalli- ja korvpalliväljak ning lõkkeplats. Jants-Ylönen tahab seal näiteks lastelaagreid korraldada.

Lastele pole ta oma soomukiideed veel tutvustanud, ent nood ihkavad tema sõnul küll rohkem tegevust. «Nüüd on vald noortekeskuse rajanud, aga enne oli päris trööstitu,» ütles Jants-Ylönen.

Ta on ise sõjaasjandusega pisut kursis, sest on läbinud kaitseväe kaplanite kursused. Ka noored võiksid tema arvates rohkem riigikaitse vastu huvi tunda, et hiljem oleks rohkem tahtmist ajateenistusse minna ja riigikaitses osaleda.

Kaitseministeerium pole seni Jants-Ylönenile saatnud ei eitavat ega jaatavat vastust. Seaduse kohaselt saab sellisele palvele vastu tulla vaid siis, kui taotluse esitaks kohalik omavalitsus. Seega peaks Jants-Ylönen jõudma Nissi vallaga kokkuleppele, et nemad pöörduksid kaitseministeeriumi poole.

Seejärel vaatab kaitsevägi oma valdustes ringi, kas mõni kasutuskõlbmatu soomuk või veoauto on kusagilt võtta, ja kui palve saab ka riigivara komisjoni nõusoleku, võivadki Nissi poisid soomukil turnida.

Nissi Maarja kogudus pole ainus, kes on endale mahakantud sõjatehnikat soovinud. 2006. aastal esitas Kasepää vald Jõgeva maavalitsuse vahendusel kaitseministeeriumile taotluse saada turismi arendamiseks Peipsi järvel mahakantud 34-meetrine mereväe patrull-laev Ristna.

Nimelt kohustas riigivara seadus ministeeriumi enne laeva lõplikku mahakandmist pakkuma seda kõikidele riigivara valitsejatele ja Kasepää vallale hakkaski alus meeldima. Toona valitsus laeva vallale ei andnud.
 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)