Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikukogu sügisistungjärk kestab vaid päeva

20.11.2002 | | Rubriik: Uudised

Järgmisel teisipäeval, 26. novembril koguneb Tallinnas EELK XXVI Kirikukogu 3. istungjärk.
Kirikukogu sügisistungjärk algab hommikul kell 9 jumalateenistusega Tallinna Jaani kirikus, mille korraldavad Järva praostkonna saadikud. Jumalateenistusele järgneb tihe 8-tunnine tööpäev Usuteaduse Instituudi ruumes. Esimene istung algab kell 10. Esialgse kava kohaselt peaks kell 18 lõppeva koosolekupäeva sisse mahtuma üheksa päevakorrapunkti. Hommikupoolikul on keskmes eelarvega seonduv ja seadusküsimused: 2003. aasta eelarve seaduse eelnõu I ja II lugemine, seejärel EELK eelarveseaduse muutmise seaduse eelnõu I ja II lugemine, aruandluse seaduse eelnõu I ja II lugemine, Kirikukogu kodukorra seaduse muutmise seaduse eelnõu I ja II lugemine ning EELK seadluse kinnitamise seaduse eelnõu I lugemine.
Pärastlõunal antakse üle tänavune kirjastuspreemia, kuulatakse ja hääletatakse otsuse eelnõu EELK Usuteaduse Instituudi rektori ametisse kinnitamise kohta. Kokkutulnuid teavitatakse ka EELK uue põhikirja ettevalmistamise kohta, arutatakse EELK ja Põhja-Elbe Evangeelse Luterliku Kiriku koostöölepingut. Koosolekupäev lõpeb õhtupalvusega, mille peab emeriitpeapiiskop Kuno Pajula.
Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ. Peapiiskop kutsub kirikukogu korralisele istungjärgule kokku kaks korda aastas: kevadine istungjärk toimub aprillis ja sügisene novembris. Tänavune sügisistungjärk on eriline selle poolest, et erinevalt tavapärasest kahepäevasest istungjärgust on koosolekud koondatud ühele päevale.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)