Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikukogu kinnitas EELK arengukava aastaiks 2008 – 2017

24.04.2012 | | Rubriik: Online artiklid

EELK XXVIII Kirikukogu saadikud tulid kevadistungjärguks kokku Rakveres. Hommik algas armulauaga jumalateenistusega Rakvere Kolmainu kirikus, kus teenisid peapiiskop Andres Põder, pastor loci Tauno Toompuu ja jutlust öelnud Viru praostkonna Narva koguduse õpetaja Villu Jürjo.
Päev jätkus kogudusemajas. Istungjärku juhtisid peapiiskop Andres Põder ja assessor Ove Sander. Kirikukogu kuulas peapiiskopi ettekannet kiriku 2011. a tegevusaruandest, kinnitas EELK arengukava aastaiks 2008 -2017 ning EELK Konsistooriumi 2011. a eelarve täitmise aruande. Võeti vastu otsus SA Saku kirikuehitus asutamise kohta ning tehti muudatus EELK kirikuseadustiku § 370, mis muudab koguduste statistilise aruande esitamise tähtaega, mis on nüüd 1. veebruar.
Andres Põder esitas kirikukogule eelnõu, milles palus pikendada piiskop Einar Soone ametiaega tema 70. sünnipäevani. Piiskop Soone andis nõusoleku, et ta on valmis kiriku teenistuses jätkama pärast 65. sünnipäeva (26. septembril) ja mitte siirduma emerituuri, nagu seadus ette näeb. Kirikukogu pikendas piiskop Soone ametiaega.
Möödunud aastast kõneldes tõi peapiiskop välja olulisi tähtpäevi, mis ilmestasid kiriku tegevust. Majanduslangusest ja kiriku mainest kõneldes ütles peapiiskop, et "kiriku kuvandit Eestis on aidanud jõudu mööda kahjustada ka meie oma vaimulikud". Samas märkis ta, et on "imetlusega vaadanud neid vaimulikke ja koguduseliikmeid, kes pole lasknud end heidutada ajatuultest, vaid täidetuna Pühast Vaimust ning armastusest Jumala ja ligemese vastu" teenivad ligemest ja kuulutavad evangeeliumi.
Lähemalt kirikukogust loe 2. mai Eesti Kirikust.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)