Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikud peavad dialoogi ristimise teemal

06.08.2008 | | Rubriik: Uudised

Sügisest alustab tööd Eesti Kirikute Nõukogu poolt moodustatud ristimise töökomisjon, kus tehakse ettepanekuid ja aidatakse läbi viia mitme osapoolega dialoogi ristimise teemal.
Juunis Pärnumaal Tahkurannas peetud töökoosolekul tõid erinevaid ristimisteoloogia seisukohti oma ettekannetes välja luterlik teoloog Arne Hiob, õigeusu teoloog preester Tihhon Tammes ja baptisti teoloog Ain Riistan. Lisaks andis teoloog Ingmar Kurg ülevaate rahvusvaheliste dialoogide hetkeseisust ristimise alal.
Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär Tauno Teder sõnas, et kuigi teoloogiline, sisuline dialoog on Eesti oikumeenias olemas olnud juba selle algusajast, oleks nüüd aeg seda intensiivistada. «Ristimine on hea teema alguseks, sest sealt hakkab pihta kõigi kristlike koguduste uute liikmete usuteekond.»
«Meie eesmärk on üksteisest rohkem teada saada ning kaugemas perspektiivis jõuda vastastikuse tunnustamiseni. Praegu on tegevus veel planeerimisjärgus, septembriks esitavad kirikud oma esindajad komisjoni moodustamiseks ning seejärel saab juba konkreetsemalt rääkida,» lisas Teder.
Merje Mänd

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)