Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kiriku remont uue nõukogu käe all

17.12.2008 | | Rubriik: Uudised

Tartu Pauluse koguduse täiskogu valis pärast pühapäevast jumalateenistust uue koguduse nõukogu, kelle põhiliseks tööpõlluks saab kiriku remondiga seotu.
Vastvalitud nõukokku kuulub 27 inimest. Tartu Pauluse koguduse õpetaja Joel Luhametsa sõnul polnud täiskogu koosolekust osavõtt väga rohkearvuline, aga siiski oli see tänavu kõigi aegade aktiivseim. Hääletajaid oli kokku veidi alla paarisaja, koguduse täiskogu liikmete arv oli möödunud aastal 1350. Samuti ei olnud inimesed väga agarad end nõukogu liikmeks pakkuma, ent need, keda juhatus pidas heaks paluda, andsid oma nõusoleku, rääkis Luhamets.
«Valiku suhtes lähtusime sellest, et lisaks tublile inimesele oleks liikmekandidaat koguduse eluga aktiivselt seotud ja kursis. Eelistasime igapühapäevaseid kirikulisi, kes kiriku elu pärast kõige rohkem muret tunnevad.»
Eelmisest nõukogust jäid välja üksnes need, kes ise selleks soovi avaldasid, tervislikel või muudel põhjustel. Kuid kõik need, kes olid valmis taas kandideerima, jätkavad tööd ka uues nõukogus.
Äsjavalitud nõukogu kontrolli all hakkab toimuma kiriku remont. «Kuigi kasutame töös palju asjatundjaid ja spetsialiste, langetab kõik sisulised otsused, mis on seotud kiriku remondiga, koguduse nõukogu. Näiteks selle, missugune saab olema kiriku sisustus, altar ja kantsel, otsustab lõplikult just nõukogu,» selgitas Luhamets.
Lisaks eelarve koostamisele ja aruannete kinnitamisele kuulub nõukogu korraliste tööülesannete hulka koguduse juhatuse ja praostkonna sinodisaadiku valimine ning revideerimise korraldamine.
Nõukogu valimised toimuvad üks kord nelja aasta jooksul. Nõukogu liikmekandidaadiks võib üles seada vähemalt 18aastase konfirmeeritud koguduseliikme, kes on käinud armulaual ning tasunud liikmemaksu ning kelle õigusi ei ole kirikukari korras piiratud. EELK kogudustes jätkuvad valimised 1. märtsini 2009.

Merje Talvik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)