Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kirik võtab lähedasteta kristlaste tuhaurnid oma hoole alla

27.12.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Kolm kuud tagasi pühitsesid peapiiskop Andres Põder ja praost Joel Luhamets sisse Tartu Pauluse kiriku krüptisaali ja Eestis haruldase kolumbaariumi. Nüüdseks on seal viimse puhkepaiga leidnud kümme kristlast.

Pauluse kiriku kolumbaariumis on tuhaurnide jaoks 250 boksi. Igasse neist mahub seitse urni. Ühe boksi aastane rent on praegu 35 eurot. Kõik, kelle lähedased selle summa taskust välja võtavad, pühakoja põranda alla siiski ei pääse. Luhametsa sõnul on kiriku kolumbaariumisse matmisel üks tingimus – inimene peab olema kristlikult ristitud ja maetud. Kas ta on seejuures luterlane, katoliiklane või õigeusklik, pole oluline.

Kuigi kolumbaarium võib matusepaigaks olla 1750 inimesele, on seal vaid kümne inimese tuhk. Luhamets usub, et tõenäoliselt oleks tuhaurne seal juba rohkem, kuid lahkunu põrm soovitakse sängitada omaste kõrvale ja nemad puhkavad kalmistul.

“Tänapäeval elavad lähedased teistes linnades või välismaal. Neil on mure nii matmiste kui ka haudade hooldamisega. Kirik võtab nüüd selle enda hoole alla,” ütleb Luhamets.

Edasi loe Õhtulehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)