Slava Ukraine

Kirik tänab oma eakaid töötegijaid

12.12.2007 | | Rubriik: Määratlemata

Jõulupidu jääb meenutama Jaani kirikus tehtud ühispilt. Foto: Tiiu PikkurNeljapäeval, 6. detsembril peeti Tallinna Jaani kirikus meie kiriku auväärsete emeerituste – vaimulike, nende abikaasade, pastorileskede ja kirikumuuusikute jõulupidu. Kutseid saadeti laiali 60 ringis, kohaletulnuid oli üle 40.Koosviibimine algas armulauaga palvusega, mida pidas Jaani koguduse õpetaja praost Jaan Tammsalu. Pärast palvust siirduti Jaani kiriku lõunasaali, et ühiselt jõuluroogi maitsta ja jõululaule laulda.
Oma tervituses märkis õpetaja Tammsalu, et Jaani kirikul on kohe tulemas 140. sünnipäev ja emeerituste jõulupidu saab selle tähtpäeva avaürituseks.
Peapiiskop Andres Põder tänas kokkutulnuid nende pikaaegse ja kohusetruu teenistuse eest ning meenutas, et pühendunud jumalariigi töötegijale ei ole piiri, mis ametis nad on. Tuleb ju nii mõnigi kord pastoril orelit mängida või organistil koguduse kantseleis istuda. Kuid kõigil peab olema kandev vaim, et toetada teisi.
«Kes Issanda peale loodavad, need saavad rammu ja Kristuses vabaks tegevat vaimu,» ütles ta. Peapiiskop tuletas meelde samal päeval tähistatavat Soome vabariigi aastapäeva ja rõhutas, et ilma auväärsete emeerituste tööta pikkadel okupatsiooniaastatel vaevalt me täna üldse vabad oleksime. «Kirik vajab traditsioone ja vanade vaimulike kogemusi. Meie vaimulikkond on praegu väga noor ja järjepidevuse katkemine oleks oht,» märkis peapiiskop. «Tänan, et olete jätkuvalt rivis ja toetate meid ning palvetate meie eest,» lausus Andres Põder.
Seejärel meenutati neid, kes viimasel aastal igavikuteele läinud. Tervituskõne emeerituste poolt pidas emeriitõpetaja Priit Rannut. Kirikumuusika Liidu nimel võttis sõna ja saatis klaveril ka ühislaule Marelle Siitas. Muusikalist külakosti tõid Jaani koguduse lapsed Maris Lendi juhendamisel. Kogu jõulupeo hea kulgemise ja maitsva söögipoolise eest hoolitses konsistooriumi diakooniasekretär Kadri Kesküla.

Tiiu Pikkur

Üks kommentaar artiklile “Kirik tänab oma eakaid töötegijaid”

  1. loov ütleb:

    hea, et pealkirjasi naeb lugeda

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)