Esileht » Uudis » Esileht »

Kirik sai veel ühe oreli

07.10.2009 | | Rubriik: Esileht

Pärnu Eliisabeti kirikus seati kohaliku muusikakooli oreliõpilastele mõeldes läinud laupäeval üles pühakoja kolmas orel.
Tegemist on Ida-Saksamaa orelifirma Eule 1960ndatel valminud mehaanilise vileoreliga, millel on kaheksa registrit, kaks manuaali ja pedaal. «Enamik 60ndatel valmistatud oreleid on kas välja vahetatud või prügimäele viidud. Tegu on pisikese mehaanilise oreliga ja seepärast on pill ideaalne just harjutamiseks,» tähendas koguduse peaorganist Jaanus Torrim (pildil).
580 vilega töökorras instrument toodi Pär­nusse Kuressaare kogudusest, kuhu see saabus kingitusena Rootsi koguduselt, kes vahetas oma vana oreli uue vastu. «Kuressaare kiriku eesruumis seisis orel paar-kolm aastat, kuid keegi ta vastu huvi ei tundnud. Siis saingi koguduse õpetajalt loa see ära tuua,» rääkis Torrim.
Kiriku kolmanda korruse kaminasaali Hardo ja Hollan Kriisa poolt üles seatud orelit hakkavad kasutama Jaanus Torrimi käe all õppivad Pärnu muusikakooli oreliõpilased.
«Pilli järele oli praktiline vajadus, õpilasi on palju ja kiriku orel suhteliselt ülekoormatud. Nüüd saame ühe harjutuskoha juurde,» on organist rahulolev. «Lisaks avardab see kindlasti  koguduse muusikaelu. Kaminasaali oleme peamiselt koori harjutuskohana kasutanud, nüüd saame seal ruumis mugavalt koos oreli ja kooriga proove teha.»
Kiriku teise oreli ehitus on veel pooleli ja see peaks valmis saama tuleva aasta juunis hansapäevadeks.

Merje Talvik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)