Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kirik linnaväljakul loodusest kõnelemas

08.06.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Veerandsaja väljapaneku hulgas Vabaduse platsil tutvustavad kristlikku sõnumit Pia Ruotsala (vasakult), Kadri Lääs, Leevi Reinaru ja Piret Riim. Helle ReinaruKeskealine mees põrnitses EELK Misjonikeskuse väljapanekut 22. mail Tallinnas Vabaduse platsil ja küsis nõudlikult, mis siin täna toimub.
«Maailmapäev,» sai ta vastuseks. «Ja mida kirik siin teeb?» tuli uus küsimus.
Misjonikeskus sai kutse Arengukoostöö Ümarlaualt osaleda ka tänavu maailmapäeva üritusel. «Tegemist on avaliku üritusega, mida sisustavad organisatsioonid eesmärgiga tutvustada arengukoostööd, uusi kultuure ja maailmapiirkondi ning rääkida maailma asjadest,» seisis kutsel.
Oleme varemgi osalenud sel kogupereüritusel, aga seekord kutsuti Tammsaare pargi asemel linna esindusväljakule. Tingimused olid samad mis alati: tulge ja tutvustage end, anname tasuta platsi, telgi, mööbli ja elektri.
Esimene mõte oli: ei tule välja, tööd on palju. Paari päeva pärast selgines: loomulikult tuleb minna. See on üks väheseid võimalusi seista keset avatud linnaruumi külg külje kõrval teiste entusiastidega, kes teavad, mida nad teevad ja miks.
Peateemaks oli tänavu «Kliimamuutused», mis sobis, et edastada kiriku seisukohti keskkonnaküsimustes ning seda, et muutused algavad meist endist. Google’i otsingusse sai sisestatud «loodus» ja «kirik». Selgus, et mitmed vaimulikud on loodushoiu teemal ajakirjanduses sõna võtnud. Erinevates stiilides kirjutistest sai nopitud tabavamaid lõike ning koostatud voldik «Mõtle kolmnurgale: Looja, loodu, inimene». Meelde tuli kiigata ka EELK kodulehele, kus avalduses «Kiriku sotsiaalne sõnum» leidus keskkonna teemal kolm alapunkti.
Vabaduse platsil jagasid materjale ja suhtlesid külastajatega töötajad nii misjonikeskusest, usuteaduse instituudist, misjoniühingust Agape kui Jaani kirikust, mille väravas kogu tegevus toimus. Populaarseimate trükiste esikolmikusse pääsesid EKNi brošüür «Teeliste kirikud», misjoniprojekti «Hõimurahvaste aeg» ajakirjad ning Avatud Piibli Ühingu piiblilugemise juhendid. Külastajatega aitasid jutule saada piiblisalmid kokkumurtud paberitel, mida sai kausikesest pakutud.
Naaberväljapanekutes oli huvipakkuvat palju, aga kristlaste «maailm» ulatus ainsana igavikku.
Piret Riim

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)