Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kingitused Peterburi Jaani kogudusele kiriku taaspühitsemisel

23.02.2011 | | Rubriik: Kirikuelu


Lipp

Peterburi Jaani koguduse lipu pühitses peapiiskop Andres Põder 6. veebruaril Tallinna piiskoplikus toomkirikus. Lipu kinkis kogudusele toomkoguduse kauaaegne liige Jüri Kraft. Lipp jäljendab EELK lipu kompositsiooni, millele on lisatud evangelist Johannese sümbolina kotka kujutis.
Pildil altaris toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma ja Andres Põder, lippu hoiab Jüri Kraft, taamal Jüri Trei ja lipu kavandaja heraldik Priit Herodes.
Tiiu Pikkur

 Altaripiibel
Eesti Piibliselts kinkis kogudusele nahkköites altaripiibli, mis on trükitud 1999. aastal Eesti Piibliseltsi väljaandena Lõuna-Koreas A4 formaadis (mõõdud 305 x 225 mm) ja kaalub üle kolme kilo.
Nahkköide on kujundatud kasutamiseks spetsiaalselt Peterburi Jaani kogudusele.
Piibli andsid üle Eesti Piibliseltsi esimees Tiit Salumäe ja peasekretär Jaan Bärenson.
Arho Tuhkru

 Kirikutekstiilid
EELK konsistoorium kinkis kogudusele armulauatarbed. Karikale on graveeritud tekst «EELK Konsistooriumilt Peterburi Jaani pühitsemise päeval AD 20. II 2011». Karikale lisaks on kingitud ka armulaualeibade karp, leivataldrik, küünlajalad, korjanduskotid, jumalateenistuse käsiraamatud ning kiriku laulu- ja palveraamatud.
Kirikutekstiilide autor on tekstiilikunstnik Reet Talimaa. Altari- ja lugemispuldikatte tegi OÜ Lipuvabrik. Altarilina valmistas autor ise.
Kirikutekstiilide soetamist on toetanud eelmise aasta 13. novembril Tallinna toomkirikus tehtud korjandus ja 5. veebruaril toimunud G. Otsa nimelise muusikakooli Peterburi Jaanile pühendatud heategevuskontsert Tallinna Jaani kirikus. Tallinna Jaani kogudusel on plaanis teha korjandus Peterburi Jaani kiriku toetuseks iga aasta veebruaris.
Marju Raabe

Kas tunnete ära kiriku?
 Aastakümneid seisis pühakoda Dekabristide tänaval tornita ja ümberehitatud esifassaadiga kollaseks võõbatuna. Tornikiiver paigutati kirikule 7. märtsil 2010.

 Ehitajad on taastanud kiriku esialgse väljanägemise.
Arhiiv

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)