Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kesktalvine retriit ehk süvi «Rist ja vägi»

02.01.2013 | | Rubriik: Teated

Nädalavahetusel 1.–3. veebruarini oled oodatud Läänemaale Altmõisa külalistemajja (http://www.altmoisa.ee/) retriidile ehk süvile.
Süvi teema puudutab paastuajale kohaselt ühelt poolt pingeid ja vastuolusid inimeses ning teisalt lepituse problemaatikat. Keskendume lepituse leidmisele iseendas ja iseendaga. Leppimise eesmärk on, et inimene, kes on iseendaga konfliktis, jälle «terveks» saaks. (20. saj teoloog Paul Tillich)
Retriit ehk süvi on taasavastatud vana kristlik praktika mõneks ajaks tagasi tõmbuda igapäevaelu rutiinist eraldatud paika eneseuurimiseks ja Jumalaga kohtumiseks. Retriidi nn seadmissõnadeks peetakse Mk 6:30–31, kus Jeesus kutsub oma õpilasi: «Tulge teie kõrvale üksikusse paika ja puhake pisut!» Sest tulijaid ja minejaid oli palju ja nad ei saanud mahti süüagi. Ja nad sõudsid paadiga kõrvale üksikusse paika.
Meiegi elame kaks ööpäeva osaduskonnana ning sõlmime üksteisega vaikimise kokkuleppe. Retriidi ajal saame puhata efektiivsusest ja kiiretempolisest elust, lülitada end välja infotulvast ja stiimulite mürast, et teha ruumi millelegi suuremale. Palverütm ja vaikus kannavad, jalutuskäigud looduses kosutavad, meditatsioonid nii üksi kui üheskoos aitavad mõtiskleda oma elu üle ning uuendada suhet Jumalaga.
Retriidi viivad läbi TÜ doktorant Kristel Põder ja pastor Urmas Nagel.
Algus: saabumine 1. veebruaril kl 17–18.
Lõpp: 3. veebruar kl 16.
Osavõtutasu 120 eurot sisaldab täispansioni külalistemajas, retriidiprogrammi ja -materjale.
Kohtade arv on piiratud. Registreerumine (eelistatult telefonitsi) 28. jaanuariks: Kristel Põder,  tel 5390 3331,  magnoolia@gmail.com või Urmas Nagel, tel 5615 8776, urmas.nagel@eelk.ee.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)