Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Keskkond on oluline

04.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

 Ülestõusmispühadeks huvilisteni jõudnud ajakirja Kristlik Kasvatus uus number keskendub kristliku koguduse ning ühiskonna suhetele.
Ajakirja kolleegiumi liige Einike Pilli kirjutab juhtkirjas, kuidas kirik võiks rohkem muutuda «meie kirikuks». Selles on olulisel kohal keskkonnafaktor. Juttu tulebki looduskeskkonnast, õpikeskkonnast, keskkonnast erinevate religioonide käsitluses.
Lia Kaljuste vahendab kogemusi pikaaegsest tööst pühapäevakooliõpetaja ja noortejuhina. Religiooniõpetaja Toomas Jürgenstein tutvustab artiklis «Looduskeskkond ja selle peegeldused usumaailmas» üleriigilise usundiõpetuse olümpiaadile saabunud esseesid teemal «Loodus, usund ja inimene».
Olga Schihalejev vahendab, kuidas koolinoored ennast usuliselt määratlevad, millised on noorte kokkupuuted erinevate religioonidega ning millisena näevad nad religiooni rolli koolis. «Maa tervikliku ökosüsteemi tõttu on meie elud siin Eestis ja teisel pool maakera tihedalt seotud,» kirjutab Helle Liht, väites, et lisaks suhtele Jumala ja kaasinimestega on oluline suhe loodusega.
Õpikeskkonnast, mis toetab tulemuslikku õpiprotsessi, kirjutab Lii Lilleorg. Erinevate religioonide ühiskonnakäsitlust tutvustab Kalmer Marimaa, kes võtab vaatluse alla kristluse, islami, hinduismi, budismi ja judaismi.
Eesti Kirik    

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)